Poprawiono dn.: 12.03.2020

Od kilkunastu miesięcy w naszej gminie funkcjonuje platforma e-Urząd, dzięki której możemy monitorować i załatwiać sprawy urzędowe w sieci. W przypadku zagrożenia epidemiologicznego, może to być wygodna i bezpieczna alternatywa.

e-Urząd to serwis dostępny drogą elektroniczną, niezależnie od pory dnia i miejsca naszego pobytu. Obsługa interesantów odbywa się tam na bieżąco.

Z systemu e-Urzędu możemy korzystać za pomocą komputera, laptopa bądź telefonu komórkowego (trzeba pobrać aplikację mobilną).

Po zalogowaniu do systemu możemy realizować sprawy dotyczące podatków, gospodarki odpadami, płatności internetowych, a także sprawdzić stan naszych zobowiązań. A wszystko wygodnie, bezpiecznie i zgodnie z procedurami bezpieczeństwa informacji.

Nie wychodząc z domu możemy sprawdzić stan procedowanej sprawy, czy prowadzić elektroniczną korespondencję z pracownikami urzędu, która jest możliwa dzięki elektronicznemu obiegowi informacji.

Jakie usługi znajdę w e-Urzędzie?
– bieżący wgląd w aktualne informacje o swoich sprawach,
– informacje o mieście (aktualnych działaniach, planach, mieniu),
– automatyczne powiadomienia (poprzez sms, e-mail bądź aplikację mobilną) informujące o konieczności podjęcia działań, płatności.

Jak korzystać z e-Urzędu?
Aby korzystać z e-Urzędu musisz założyć konto. Aby założyć konto na platformie e-Urząd, trzeba wcześniej założyć konto na platformie ePUAP. Łatwą instrukcję opisującą krok po kroku jak to zrobić, znajdziemy tutaj.