Poprawiono dn.: 29 stycznia 2024

26 stycznia 2024 roku karatecy AKT Niepołomice spotkali się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa na uroczystej Gali  podsumowującej miniony 2023 rok. Wspólnie celebrowali sukcesy Akademii oraz osiągnięcia zawodników i zaangażowanie wszystkich osób, które tworzą historię klubu.

Imprezę poprowadzili niezastąpieni na każdym polu: sensei Paweł Janusz i sensei Michał Janusz, liderzy, którzy od 28 lat z sukcesami kierują klubem. Ich nieprzerwane zaangażowanie i niezachwiana pasja do karate przez niemal trzy dekady stały się fundamentem sukcesu naszej Akademii. Sensei Paweł i sensei Michał, wykorzystując swoje bogate doświadczenie i wiedzę, zbudowali nie tylko miejsce treningowe, ale prawdziwą społeczność, gdzie wartości takie jak dyscyplina, szacunek i ciągłe dążenie do doskonałości są codziennością.

Gala AKT była podsumowaniem sportowych sukcesów, ale też podróżą przez najważniejsze chwile minionego roku. Rok 2023 przyniósł wiele momentów, które na zawsze zapadną w pamięci naszej społeczności. Przeżyliśmy je na nowo dzięki filmowi i prezentacji, które przypomniały nam najważniejsze wydarzenia 2023 roku.

Podczas Gali gościliśmy osoby, które od lat wspierają naszej działania. Byli z nami m.in.: Wiesław Bobowski, dyrektor Wydziału Edukacji, Wioleta Chmiela, dyrektor Centrum Kultury w Gdowie, Arkadiusz Nowak, prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND SPORT, druhowie z OSP Niepołomice oraz OSP Podłęże. Najliczniejszą grupą byli oczywiście karatecy i ich rodzice.

Jednym z punktów wieczoru było wręczenie wyróżnień specjalnych dla osób, które wspierały naszą Akademię w 2023 roku. Wśród nich znaleźli się rodzice karateków oraz osoby, które zaangażowały się w organizację wielu wydarzeń.

Kulminacyjnym momentem gali było wręczenie wyróżnień za osiągnięcia sportowe. Pamiątkowe dyplomy otrzymało blisko 100 naszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto, Wyróżnienie specjalne przypadło najlepszej zawodniczce i najlepszemu zawodnikowi w każdej kategorii wiekowej. W sumie wręczyliśmy 16 takich nagród – najlepsi otrzymali puchary i nasze klubowe plecaki.

Najlepsi zawodnicy 2023 roku AKT Niepołomice-Kraków:
Grupa A dzieci: Zuzanna Czop, Bartłomiej Wójcik
Grupa B dzieci: Karolina Głocka, Kajetan Wyszyński
Grupa C dzieci: Zuzanna Banaś, Aleksander Haręzga
Grupa D dzieci: Nadia Lis, Mikołaj Janusz
Kadeci: Gabriela Kiszka, Bartosz Datka
Juniorzy: Oliwia Pękala, Jan Janusz
Młodzieżowcy: Joanna Łyżwińska, Wiktor Janusz
Seniorzy: Natalia Janusz, Wiktor Staszak

Podziękowania za nieocenioną pracę otrzymała też cała ekipa instruktorów, którzy są współtwórcami sukcesów klubu. Każdy z nich, dzięki swojemu profesjonalizmowi, entuzjazmowi i poświęceniu, ma nieoceniony wkład w rozwój karateków AKT. Są nie tylko trenerami, ale także mentorami, którzy każdego dnia przekazują swoją wiedzę i pasję, budując silne fundamenty dla przyszłych osiągnięć sportowych i osobistych swoich podopiecznych.
Dziękujemy wszystkim za udział w Gali i niezapomniany wieczór. Wierzymy, że 2024 rok będzie również obfitował w sukcesy i wspaniałe wydarzenia!

AKT Niepołomice-Kraków