Dodano dn.: 24.04.2024

Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków wywalczyli podczas Mistrzostw Polski w Łodzi aż 99 medali  (39 złotych, 23 srebrne i 37 brązowych). Nasz klub zwyciężył też kolejny rok z rzędu w klasyfikacji generalnej zawodów, zdobywając najwięcej punktów wśród wszystkich startujących klubów.

Organizatorem zawodów była Polska Unia Karate Tradycyjnego wraz z lokalnymi organizatorami: Łódzkim Klubem Karate Tradycyjnego, Łódzką Akademią Karate Tradycyjnego oraz Karate Team Bełchatów.

Patronat nad wydarzeniem objął Władysław Kosiniak-Kamysz – Wicepremier, Minister Obrony Narodowej.

W Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wystartowało 714 zawodników z 35 klubów w Polsce. Najliczniejszą reprezentację stanowili karatecy z naszego klubu – 89 startujących.

Zmagania odbyły się w 8 kategoriach wiekowych, na 6 matach, a łącznie rozegrano 105 konkurencji.

Zawody trwały 2 dni. Pierwszego dnia rywalizowali kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy, a także dzieci z grupy C i D. W niedzielę zmagania toczyły dzieci z grupy A i B oraz kontynuowały dzieci C i D.

Zawody dostarczyły publiczności mnóstwa ekscytujących momentów. Pojedynki były niezwykle wyrównane, dlatego sędziowie mieli nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców.

Liczebność grup robiła wrażenie. W poszczególnych kategoriach wiekowych na matach stawało po 30-40 karateków. Najliczniejsza była konkurencja kata juniorów młodszych, gdzie wystąpiło aż 57 zawodników. W kumite w tej samej kategorii walczyło 46 osób. Również juniorki młodsze licznie stawiły się na zawodach – w kata wystartowało 46 zawodniczek, a w kumite 38.

Podczas sobotnich rozgrywek odbyło się oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski. W czasie uroczystości odbyła się prezentacja klubów – zawodników na halę wprowadziła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej. Zaprezentowano również krótki film profilaktyczny Żyj na medal i mini-pogadankę. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny Czarne Stopy.

W klasyfikacji generalnej klubów zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice. Na drugim miejscu uplasował się Łódzki Klub Karate Tradycyjnego. Trzecią pozycję zajęła Akademia Sportu Chikara, a na czwartym miejscu uplasował się Klub Karate Tradycyjnego Chidori.

Tak wyglądała punktacja w klasyfikacji generalnej wśród 4 pierwszych klubów:

1 miejsce: 99 medali (39 złotych, 23 srebrne i 37 brązowych) – 200 pkt
2 miejsce: 39 medali (11 złotych, 10 srebrnych i 18 brązowych) 71 pkt
3 miejsce: 41 medali (10 złotych, 8 srebrnych i 23 brązowe) 69 pkt
4 miejsce: 30 medali (7 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowe) – 55 pkt

System PUKT pozwolił na sprawne i profesjonalne przeprowadzenie Mistrzostw Polski. Na stronie live.pukt.pl można było cały czas śledzić aktualny harmonogram i wyniki konkurencji.

W 2-dniowej imprezie wzięło udział w sumie ponad 1000 uczestników (714 zawodników, 80 coachów, 50 sędziów, 40 osób z obsługi technicznej oraz setki rodziców i opiekunów).

Na zakończenie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych zawodników na mistrzostwach.

Szczególne podziękowania kierujemy do trenerów AKT Niepołomice-Kraków za ich ogromne zaangażowanie, profesjonalizm i poświęcenie włożone w przygotowanie zawodników do zawodów. Dzięki ich pracy nasi młodzi karatecy mogli zaprezentować na matach swoje najlepsze umiejętności.

Dziękujemy też rodzicom zawodników za ich cierpliwość, zaangażowanie i wsparcie. To dzięki nim dzieci regularnie uczęszczają na treningi, rozwijają swoje pasje i osiągają sukcesy sportowe.

Bez Waszej pomocy i wsparcia ten sukces nie byłby możliwy. Jeszcze raz dziękujemy!

Szczegółowe wyniki na www.karateniepolomice.eu.

AKT Niepołomice-Kraków