Od 18 do 22 lipca oraz  od 1 do 5 sierpnia 2022 roku Szkoła Futbolu Staniątki zorganizowała sportowo-rekreacyjne półkolonie w Gminnym Centrum Sportu w Staniątkach.

Półkolonie były przeznaczone dla dzieci od 6. do 15. roku życia. Wzięło w nich udział blisko 40 uczestników. Oprócz zawodników należących do Szkoły Futbolu Staniątki w wydarzeniu uczestniczyły też dzieci spoza klubu, w tym dwoje z Ukrainy.

Podczas pięciodniowego turnusu,  odbywającego się w godzinach 7.30-17.00, przygotowano wiele atrakcji, takich jak: gry i zabawy sportowe, treningi piłkarskie wg specjalnie przygotowanego programu dopasowanego do umiejętności i wieku, zajęcia motoryczne i ogólnorozwojowe, konkursy sportowe oraz warsztaty teoretyczne i praktyczne.

Każdy uczestnik otrzymał również dedykowaną koszulkę.

Organizator zapewnił ubezpieczenie, opiekę medyczną, wyżywienie (śniadanie i dwudaniowy obiad) oraz napoje chłodzące.

Uczestnicy odwiedzili park rozrywki GO Jump w Krakowie, Aquapark czy tor Gokartowy. Na zakończenie każdy zawodnik otrzymał upominek, dyplom i medal za udział – dziękujemy wszystkim za świetną zabawę!

Zadanie „Sportowo-rekreacyjne stacjonarne półkolonie” zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Niepołomice ze środków pochodzących z profilaktyki uzależnień – dziękujemy!”