Poprawiono dn.: 07.08.2020

Od poniedziałku 10 sierpnia rusza budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 964 w Podłężu (od wiaduktu kolejowego, w stronę zjazdu z autostrady) na długości 1,3 km.

W związku z pracami, musimy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, jednak by je zminimalizować, roboty będą prowadzone etapami – na krótkich odcinkach będzie wprowadzony ruch wahadłowy.

Ta inwestycja to kontynuacja i rozszerzenie zadania „Budowa przejścia dla pieszych ze wzbudzaną sygnalizacją świetlną wraz z odcinkiem chodnika w ciągu DW 964 w Podłężu”, realizowanego częściowo w 2019 r.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Ościeżnica, która wygrała przetarg. Koszt inwestycji to 1 292 379, 05 zł. 50% dofinansowania pochodzi z Zarządu Dróg Wojewódzkich.

W ramach zadania przewidziano budowę chodnika prawostronnego w ciągu DW 964 (od wiaduktu w kierunku przedszkola) oraz przebudowę istniejących fragmentów chodnika. Zostanie zachowana dotychczasowa szerokość jezdni (6,5-7 m). Ponadto będą wyznaczone miejsca przejścia dla pieszych. Projekt zakłada też wykonanie kanalizacji deszczowej.

Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na 30 listopada 2020.