Poprawiono dn.: 07.08.2020

Dobiegła końca budowa parkingu park&ride Podłęże Północ. Obecnie trwają jeszcze uzgodnienia z Tauronem odnośnie zasilania oświetlenia oraz przepompowni wód opadowych nowego obiektu.

Gotowa jest też ulica Trawniki (o długości 430 m i szerokości 6 m), która powstała, by umożliwić dojazd do parkingu. Przy drodze powstał również chodnik.
Otwarcie parkingu planowane jest na przełomie sierpnia i września tego roku.

Nowy parking obejmuje:
– 119 miejsc postojowych (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych + 2 dla rodzin),
– 7 miejsc dla motocykli,
– 10 zadaszonych wiat rowerowych (100 stanowisk postojowych),
– 2 stanowiska Kiss&Ride,
– zatoka autobusowa na 3 stanowiska,
– 1 punkt ładowania aut elektrycznych,
– system MKA.

Niebawem ruszą prace przy budowie parkingu park&ride po południowej stronie stacji kolejowej w Podłężu, gdzie przewidziano 63 miejsca postojowe oraz przy stacji kolejowej w Staniątkach (na 120 miejsc). Te parkingi będą gotowe do końca 2020 roku.

Obecnie trwa remont ulicy Stawowej w Podłężu, którą będzie można dojechać do parkingu. Trwają też roboty kanalizacyjne przy ul. Staniąteckiej.

Ostatnią częścią inwestycji będzie przebudowa ulicy Kolejowej w Podłężu, która ruszy po uzyskaniu pozwoleń na budowę, a zakończy się prawdopodobnie w czerwcu przyszłego roku.

Natomiast wybudowany w Woli Batorskiej parking park&ride, który uległ zniszczeniu w skutek wypadku drogowego, zostanie wyremontowany do końca sierpnia tego roku.