Mistrzostwa Świata w Brazylii przechodzą do historii. Karatecy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice wywalczyli w Ameryce Południowej 28 medali (9 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych). Zawody rozegrano 21 października 2022 w brazylijskim Natal.

Niepołomicką Akademię reprezentowało 9 zawodników: Natalia Janusz, Paweł Tomasik, Wiktor Staszak (seniorzy), Joanna Łyżwińska, Dawid Nowak (młodzieżowiec), Oliwia Pękala, Mikołaj Fiertak, Wiktor Janusz (juniorzy), Jan Janusz (kadet). Gratulacje! Duże podziękowania dla trenerów: Pawła Janusza, Michała Janusza, Katrin Kargbo za przygotowanie zawodników do startów.

Ekipa z polskich karateków po zakończonych zawodach w Brazylii została jeszcze przez 7 dni, korzystając z uroków pięknego Natal. Zawodnicy wybrali się m.in. na wycieczkę buggy po okolicznych wydmach oraz przejażdżkę jeepami i rejs statkiem. Zwiedzili też kilka pięknych brazylijskich plaż.

Wyjazd na zawody dofinansowało Miasto i Gmina Niepołomice. Dziękujemy też członkom naszej Akademii za wsparcie wyjazdu zawodników na mistrzostwa i zaangażowanie się w akcję z koszulkami oraz udział w Brazylijskiej Nocy w Akademii.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami na stronie www.karate.niepolomice.com.

Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice