W niedzielne popołudnie 6 listopada odbyło się II Forum Kobiet w Niepołomicach organizowane przez stowarzyszenie Spółdzielnia Myśli Kobiecej. Tym razem wydarzenie odbyło się pod nazwą “Mów mi siostro”.

Spotkanie rozpoczął wykład Joanny Warchał-Beneschi z Muzeum HERstorii Sztuki pt. “Herstoryczne siostrzeństwo. Czego mnie nauczyły surrealistki?”. Uczestniczki w mniejszych grupkach dyskutowały o tym jaka wartość odnajdują w przedstawionych materiałach. Głowa każdej z nas była pełna otwartych myśli i mamy ogromną wdzięczność za wprowadzenie nas w świat sztuki surrealizmu kobiecego szalenie inspirującym wykładem. Refleksje, uczucia i inspiracje, które się zrodziły na tym forum zapalają serce i umysł do działania. Poprzez rozmowy o naszych talentach, marzeniach, działaniach mamy poczucie budowania wspólnoty kobiet o różnych pasjach i profesjach, które pięknie na siebie oddziałują.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Gminy Niepołomice, a poczęstunek przygotował Fit Cake Niepołomice.

Laura Rabiej i Agnieszka Regulicka

Zdjęcia: Agnieszka Regulicka