Jeden z największych pracodawców w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej firma MAN Trucks produkująca pojazdy ciężarowe rozpoczyna rekrutację 130 osób do pracy w swojej fabryce.

Wynikający z dobrej koniunktury na rynku wzrost zamówień na pojazdy marki MAN sprawił, że w zakładzie znajdą zatrudnienie dodatkowi pracownicy.

Już teraz rozpoczęła się rekrutacja blisko 130 pracowników montażu i logistyki magazynowej. Zwiększy się także zatrudnienie w obszarach administracyjnych. Zatrudnienia odbywać się będą zarówno do firmy MAN jak i za pośrednictwem agencji pracy czasowej Manpower.

Obecnie w zakładzie MAN Trucks, w systemie dwuzmianowym zatrudnionych jest blisko 850 pracowników. Za warunki pracy firma była dwukrotnie nagradzana wyróżnieniem TOP Employer oraz nagrodami z obszaru BHP.

Otwarta 13 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryka w Niepołomicach jest częścią koncernu MAN Truck & Bus z siedzibą w Monachium. Powstające tu najnowszej generacji pojazdy ciężarowe (NTG) trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice. Od uruchomienia zakładu w Niepołomicach wyjechało już ponad 150.000 pojazdów.

Materiał prasowy MAN