„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się
z ciepłem i miłością. Dziadkowie zawsze mają  czas dla wnuków, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Dlatego też dzieci z Przedszkola Samorządowego w Woli Batorskiej, gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Spotkanie to odbyło się w Domu Kultury w Woli Batorskiej w dniach:   Grupa „Misie” i „Biedronki” – 23 stycznia, natomiast grupy „Pszczółki”, „Krasnoludki” i „Smerfy” w dniu 26 stycznia.

Przedszkolaki  z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Grupa „Misie”  dodatkowo zaprezentowała Jasełka dla swoich dziadków. Na koniec występów, wszystkie wnuczęta obdarowały babcie i dziadków, własnoręcznie przygotowanymi laurkami i upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i  gromkimi brawami dziękowali za występy.

W pięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie  zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.