20 listopada małżonkowie, którzy obchodzą srebrny i złoty jubileusz zawarcia związku małżeńskiego spotkali się w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej na Akademii Wdzięczności.

Pary małżeńskie z terenu Parafii Opieki NMP w Zabierzowie Bocheńskim, które odpowiedziały w tym roku na zaproszenie:
Złoci: Halina i Jerzy Batkowie, Teresa i Mieczysław Goryccy, Krystyna i Henryk Grucowie, Barbara i Franciszek Waśniowscy;
Srebrni: Anna i Roman Czopikowie, Ewa i Robert Pałkowscy, Ewa i Bogdan Satałowie, Jolanta i Adam Kłosowie, Małgorzata i Aleksander Kuchtowie, Teresa i Wiesław Waśniowscy, Anna i Józef Dziadoniowie; Agnieszka i Krzysztof Kmiecikowie.

Uroczystość poprowadziły: Małgorzata Gajda – dyr. CK w Niepołomicach oraz Monika Sudek – vice dyr. ZSP w Woli Zabierzowskiej. To było 26. spotkanie par małżeńskich w Woli Zabierzowskiej. Uroczystości odbywają się od 1995 roku (2 lata przerwy spowodowała pandemia). Pomysłodawcą imprezy był ówczesny proboszcz, ks. Kazimierz Włoch.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: ks. Piotr Studnicki – proboszcz, ks. Kazimierz Włoch – proboszcz – emeryt, ks. Piotr Zioło – były współorganizator imprezy, Marek Ciastoń – przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach oraz radni z terenu parafii w Zabierzowie Bocheńskim – Agata Zawadzka, Magdalena Kuźba, sołtysi – Genowefa Jasiak, Wiesław Garncarz, Marta Grochot – dyr. ZSP w Woli Zabierzowskiej.

Zanim jubilaci spotkali się w domu kultury, w Kościele Parafialnym w Zabierzowie Bocheńskim odbyła się msza święta w ich intencji.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej. Centrum Kultury w Niepołomicach zajęło się poczęstunkiem a także organizacją występu zespołu Wrzos.

Gratulujemy wszystkim Jubilatom i życzymy dalszej pomyślności na wspólnej drodze życia.