Około 91 tysięcy złotych udało się zebrać w gminie Niepołomice podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem tegorocznego orkiestrowego grania było – Chcemy wygrać z sepsą!

W całej gminie można było wrzucać datki do puszek. Kwestowało 35 zespołów. Siedziba niepołomickiego Sztabu mieściła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach i tam też zaglądało sporo osób, żeby wesprzeć WOŚP.

Miłośnicy offroadowej jazdy mogli się wyszaleć i sprawdzić swoje pojazdy na specjalnie przygotowanym terenie – w miejscu starego osiedla Żubr w Niepołomicach.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy strażackie oraz prezentacja nowoczesnych pojazdów ratowniczych na ul. Zamkowej w Niepołomicach.

Ogromne podziękowania dla wolontariuszy, opiekunów i wszystkich zaangażowanych w tegoroczną akcję. Specjalnie podziękowania dla niezawodnej Małgorzaty Juszczyk, która od lat koordynuje WOŚP w naszej gminie. Niepołomicką orkiestrę wsparli: PSB Mrówka Niepołomice, Piekarnia Córka Piekarza, Agencja Ochrony VIP, Wnęk Market oraz Gmina Niepołomice.

To jednak nie koniec. Cały czas funkcjonuje eSkarbonka niepołomickiego sztabu, do której można się jeszcze dorzucać.

Ponadto, Burmistrz Roman Ptak przekazał na licytację książkę profesora Adama Bodnara, podpisaną przez autora i zadedykowaną zwycięzcy aukcji podczas Salonu Czwartkowego w Niepołomicach.

Książkę można licytować do 3 lutego 2023 – przejdź do licytacji.