Około 40 seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaworze, gościło przez weekend w Niepołomicach. Wzięli udział w IV Gminnej Senioriadzie, zwiedzili też najciekawsze miejsca w mieście.

Niepołomice współpracują z Jaworem na Dolnym Śląsku od 15 lat. Od czasu do czasu gościmy grupy z tego miasta w Niepołomicach. Z kolei nasze grupy mają okazję prezentować się przed jaworską publicznością np. podczas Święta Chleba.

Tym razem, z okazji Senioriady, gościliśmy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była to dla nich okazja do spotkania ze srebrnym wicemistrzem paraolimpijskim z Tokio Szymonem Sowińskim oraz wicemistrzem olimpijskim z Atlanty Ilyą Markovem. Wzięli też udział w zorganizowanych w tym dniu konkurencjach sprawnościowych.

Ponadto, jak na studentów przystało, wysłuchali wykładu w planetarium w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym. Zwiedzili także: Zamek Królewski, Muzeum Niepołomickie, Muzeum Fonografii i Opactwo Benedyktyńskie w Staniątkach.

Spacerując po mieście zwracali uwagę na panujący tu klimat małego miasteczka i czystość. Niektórzy żartowali, że chętnie by się tutaj przenieśli, ale „starych drzew już się nie przesadza”.