W środę 29 stycznia w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie wręczono złote dyplomy dla najaktywniejszych uczestników Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wśród wyróżnionych znalazła się Gmina Niepołomice, która już po raz piąty uczestniczyła w akcji.

Podczas środowej konferencji podsumowano ubiegłoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, trwający od 16 do 22 września 2019 roku. To była już 18. edycja tego wydarzenia w Europie. W Polsce do akcji przyłączyły się 202 jednostki samorządu terytorialnego i około 1000 organizacji pozarządowych.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber zaznaczył, że w 2019 roku w ETZT, w całej Europie wzięło udział ok. 50 państw, spośród których Polska, pod względem liczby uczestników i przeprowadzanych akcji znalazła się na czwartym miejscu, zaraz po Hiszpanii, Austrii i Węgrzech.

Na zakończenie wiceminister uhonorował najbardziej aktywnych uczestników. Wśród nagrodzonych, obok Niepołomic, znalazły się m.in. Katowice, Świnoujście, a także województwa łódzkie i małopolskie.

Więcej o ubiegłorocznym ETZT w naszym mieście można przeczytać tutaj.