Najbliższa niedziela 30 sierpnia upłynie pod znakiem pokazów, koncertów i dobrego jedzenia. Niestety, będzie to już zakończenie 29. Dni Niepołomic. Tym bardziej do udziału zapraszamy całe rodziny. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Food trucki

Po pierwsze – jedzenie! Od godz. 12.00 w parku czekać na wszystkich głodnych będą food trucki. W ich ogródkach będzie się można spróbować czegoś niebanalnego, oczywiście – posilić się, ale i zrelaksować na leżakach.

Turniej szachowy

Od godz. 9.30 do 14.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Niepołomicach odbędzie się próba sił. Na szczęście nie ma mowy o sile fizycznej, a intelektualnej. Odbędzie się tu bowiem turniej szachowy.

Turniej piłkarski

Od 10.00 do 14.00 zapraszamy na Orlika przy Szkole Podstawowej nr 2. Zmierzą się tu młodzi piłkarze biorący udział w turnieju zespołów dziecięcych z różnych drużyn z terenu gminy Niepołomice.

Pokaz OSP Niepołomice

Jeśli w godzinach od 15.00 do 17.00 przechodzić będziecie ulicą Zamkową, będziecie mogli obejrzeć pokaz zorganizowany przez strażaków OSP Niepołomice. Obejrzeć będzie można nie tylko wozy bojowe, ale też ich wyposażanie. A do tego druhowie chętnie odpowiedzą na pytania, zwłaszcza najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Pokaz AKT Niepołomice

Od godziny 16.30 na scenie w Parku królować będą wychowankowie Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice. To jeden z najprężniej działających klubów sportowych w naszej gminie. Dzięki nim obejrzymy dynamiczne pokazy karate na różnych poziomach zaawansowania. Oprócz podstawowych form kata, zobaczymy elementy walki i samoobrony.

Koncert Orkiestry Lira

O godz. 17.00 usłyszymy melodie w wykonaniu Reprezentacyjnej Strażackiej Orkiestry Dętej Lira. Znana i lubiana ekipa, która zapewnia oprawę muzyczną większości wydarzeń w naszym mieście, tym razem umili nam niedzielne popołudnie w parku miejskim.

Koncert Infinite Axis

O godz. 18.00 rozpocznie się koncert Infinite Axis. Zespół gra covery znanych zespołów rockowych i metalowych oraz tworzy własne kompozycje. Ekipa ma za sobą wiele występów, m.in.: w podczas Dni Niepołomic, Święta Chleba i Piernika w Jaworze, koncertów w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Grupa z sukcesami występowała też na przeglądach artystycznych – zdobyła m.in. nagrodę za zajęcie I miejsca na przeglądzie artystycznym młodzieży CK-ART Gdów 2019.

Noc poetów i koncert Piotra Krupy

Będzie też lirycznie. Od godz. 18.30 zapraszamy do Zamku Królewskiego, a dokładniej do Piwnicy Gotyckiej. Tutaj posłuchamy poezji przeplatanej muzyką Piotra Krupy.

Koncert Arizona

Na zakończenie 29. Dni Niepołomic wysłuchamy koncertu amatorskiej grupy Arizona.