Po jedenastu latach pracy na stanowisku komendanta Komisariatu Policji w Niepołomicach na zasłużoną emeryturę przeszedł podinspektor Tomasz Joniec.

27 lutego w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta Jońca ze służbą. Po dwudziestu ośmiu latach służby i jedenastu latach jako komendant Tomasz Joniec odszedł na emeryturę. 

Zasługi odchodzącego komendanta dla gmin Niepołomice i Kłaj, a także całego powiatu wielickiego podkreślał komendant powiatowy, podinspektor Mirosław Strach. Mimo stosunkowo krótkiego czasu, w którym obaj panowie współpracowali ze sobą – komendant powiatowy rozpoczął służbę w Wieliczce rok temu – z uznaniem wypowiadał się o profesjonalizmie i wysokiej skuteczności pracy niepołomickich funkcjonariuszy.

Odchodzący komendant Joniec zaznaczył, że obszar działania Komisariatu Policji w Niepołomicach to dwie gminy: Niepołomice i Kłaj, łącznie liczące 40 tysięcy zameldowanych mieszkańców. Do tego działające w obu miejscowościach zakłady produkcyjne, powstające nowe osiedla, tysiące pojazdów poruszających się po drogach, autostrada i znajdujące się przy niej aż cztery miejsca obsługi podróżnych. Doliczył do tego dwie Puszcze: Niepołomicką i Niepołomice – czyli największy kompleks leśny w okolicach Krakowa odwiedzany przez tysiące ludzi oraz zespół piłkarski rozgrywający mecze w I lidze. Zapewnienie bezpieczeństwa na takim terenie jest zadaniem niełatwym, dlatego komendant dziękował całemu zespołowi komisariatu, a szczególnie swojemu byłemu zastępcy Andrzejowi Zawadzie, z którym współpracował ponad osiem lat oraz policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. 

Obecni podczas uroczystości lokalni samorządowcy podkreślali dobrą współpracę z odchodzącym komendantem. Pełniący funkcję burmistrza, Krystian Zieliński przypomniał, że to między innymi dzięki pracy Tomasza Jońca w Niepołomicach w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach działa klasa policyjna. A działa skutecznie, już dziesięciu jej absolwentów pracuje w policji, w tym dwoje w powiecie wielickim.

Odchodzący na emeryturę komendant stawiał na informowanie, edukację oraz propagowanie właściwych zachowań i nawyków. Symbolicznie „wyszedł” z komisariatu i postawił na kontakt z ludźmi: publikował artykuły dotyczące bezpieczeństwa na łamach Gazety Niepołomickiej, uczy w Zespole Szkół, wykłada na uczelni wyższej, uczestniczy w życiu gminy.

Świeżo upieczony emeryt planuje już kolejne zajęcia, ale jak zapowiada będzie służył pomocą, gdy tylko koledzy czynni w służbie o taką pomoc poproszą.

Komisariatem Policji w Niepołomicach kieruje obecny zastępca komendanta, nadkomisarz Józef Gajewski.