Poprawiono dn.: 12 grudnia 2022

4 grudnia w Izbie Regionalnej odbyły się warsztaty dla dzieci pod hasłem „Fabryka św. Mikołaja” organizowane przez Stowarzyszenie Pomoc Bliźniemu i Strawę.

Świąteczny czas, to chwile, kiedy nasze myśli wędrują do odległej krainy położonej na północy, do której droga, zawsze, zaczyna się w nas. Ta magia, pozwala uwierzyć, że pulchny Mikołaj, wszedł przez komin, w worze zmieszczą się prezenty dla wszystkich dzieci a zegarek, dokładnie taki sam, jak dziadka, to tylko, zbieg okoliczności.

I choć, podczas naszego spotkania, ulubieniec wszystkich dzieci, został przyłapany w schowku na miotły, a nie w kominie, zamiast reniferów, zaprzęg ciągnęły kucyki to i tak, nikt nie miał wątpliwości, że to najprawdziwszy Mikołaj prosto z Laponii.

Dzięki współpracy, która rodzi różnorodność, mogliśmy zaprosić do udziału w innowacyjnym spotkaniu ponad sto dzieci.

Klimat paleniska, choinek i duetu smyczkowego Lavender Duo przeniósł nas do magicznego świata, w którym powstała rzemieślnicza manufaktura pierników, czekolady, cukierków i lizaków. W specjalnie przygotowanej przestrzeni, dzieci mogły również wpisać się na kilkumetrową listę grzecznych dzieci, napisać list do Św. Mikołaja jak i przejechać się dorożką. To był piękny dzień, wypełniony radością, gwarem i zapachem Świąt.

Wydarzenie, poprowadziła dla nas Rozalia Klima. Obecność kucyków i choinek w Izbie Regionalnej, to zasługa Ranczo Ogród-Dom, którzy bezinteresownie, wsparli działania projektowe. Prezenty, dla dzieci, przygotowały Firmy Muduko i Wydawnictwo MARTEL czekoladę do fontanny przekazał „Sklep z herbatą” a fotorelację, wykonała dla nas Dominika Sowa – Fotografia

Spotkanie było możliwe dzięki wsparciu finansowemu włodarzy Miasta i Gminy Niepołomice jak i lokalnych firm, m.in. Polskie Zakłady Zbożowe PZZ, Pratt &Whitney i Woodward Poland.

Było warto zawalczyć o ten dzień! Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania warsztatów. Wierzymy, że spotkamy się, znów, za rok!