8 grudnia odbyła się impreza charytatywna Świąteczna Biesiada z Serca Akcja Wymarzony Prezent. Zorganizowano ją w ramach inicjatywy Działaj w Potrzebie, istniejącej w Niepołomicach od 2 lat.

Osada Podegrodzie oraz Sala Akustyczna niepołomickiego zamku, gdzie przez cały dzień odbywała się impreza, zgromadziły rodziny z dziećmi chcące poczuć klimat świąt, zapach ciast, pierników oraz tych, którzy chcieli zrobić coś dobrego dla innych. Celem wydarzenia była bowiem zbiórka pieniędzy dla przewlekle chore dzieci z gminy Niepołomice. Miała wspomóc akcję prowadzoną w Internecie za pośrednictwem portalu pomagal.pl. Wsparcie finansowe jest potrzebne na rehabilitację oraz rzeczy codziennego użytku.

Głównymi organizatorkami i inicjatorkami akcji były moderatorki facebookowej grupy Ogłoszenia Niepołomice – Marta Kotara, Maria Macheta, Ewa Suder, Joanna Brągiel, Izabela Grab oraz Weronika Mrozowska.

Pieniądze do puszek zbierali liczni wolontariusze. Na rodziny z dziećmi czekało mnóstwo ciekawych i kreatywnych atrakcji oraz wspaniały świąteczny klimat. W Osadzie zorganizowano różne warsztaty, takie jak, robienie świątecznych mydełek, malowankę ekologicznych gwiazdek, dekorowanie świątecznych pierników i zabawy klockami Lego. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się alpaki i kozy.

Uczestnicy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Zorganizowano loterię z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi i voucherami, pchli targ oraz kiermasz ciast. Zadbano również o zaplecze gastronomiczne z grillem, grzańcem i herbatą.

W Sali Akustycznej było niemniej interesująco. Tam entuzjazm wzbudzał pokaz tańca, turniej szachowy, zumba i interaktywny pokaz dla dzieci.

W organizację imprezy włączyło się wiele osób z naszej gminy. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Tą inicjatywą pomogliśmy nie tylko chorym dzieciom i ich rodzinom, lecz obudziliśmy w mieszkańcach naszej gminy chęć do działania, niesienia pomocy oraz potrzebę integracji społecznej.

Joanna Brągiel