Poprawiono dn.: 14.05.2024

7 kwietnia głosowaliśmy w wyborach samorządowych 2024. Tym razem wybieraliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, członków Rady Miejskiej, Rady Powiatu Wielickiego oraz Sejmiku Małopolskiego. Do urn poszło ponad 55,16% uprawnionych do głosowania.

Według danych z protokołów 22 obwodowych komisji na terenie gminy Niepołomice wiadomo już, że kandydaci na burmistrza otrzymali procentowo:
– Michał Hebda – 49,88% głosów
– Tomasz Tomala – 27,27 % głosów
– Marcin Migas 22,85 % głosów.

A zatem, 21 kwietnia 2024 r. czeka nas druga tura wyborów na Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Tym razem otrzymamy tylko jedną kartę do głosowania.

Dzięki Państwa głosom do Rady Miejskiej w Niepołomicach dostali się:

  • Andrzej Gąsłowski – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Marek Ciastoń – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Anna Front – KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina
  • Michał Hebda – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Milena Jankovic – KWW Dobra Przyszłość
  • Małgorzata Juszczyk – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Konrad Klima – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Marta Korabik – KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina
  • Magdalena Kuźba – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Paweł Lasek – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Karolina Marzec – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Marcin Migas – KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina
  • Krzysztof Sondel – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Jakub Stachaczyk – KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina
  • Kamil Starosta KWW Dobra Przyszłość
  • Paulina Szuwarzyńska – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Piotr Ślusarek – KWW Dobra Przyszłość
  • Agata Świętek – KWW Porozumienie Samorządowe
  • Tomasz Tomala – KWW Dobra Przyszłość
  • Józef Trzos – KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina
  • Stanisława Zielińska – KWW Porozumienie Samorządowe

A zatem w Radzie Miejskiej zasiądzie z ramienia:

  • KWW Porozumienie Samorządowe – 12 radnych
  • KWW Dobra Przyszłość – 4 radnych
  • KWW Niepołomice Nasza Wspólna Gmina – 5 radnych.

W Powiecie Wielickim naszą gminę reprezentować będą:
Z listy Porozumienia Samorządowego:

  • Roman Ptak
  • Piotr Nowak
  • Karol Szybiński

Z listy Prawa i Sprawiedliwości:

  • Marek Burda
  • Aleksandra Ślusarek

Z listy Koalicji Obywatelskiej:

  • Paweł Drabik

Do Sejmiku Województwa Małopolskiego z naszego okręgu dostali się:

Z listy Koalicji Obywatelskiej:

  • Stanisław Kracik
  • Grzegorz Małodobry

Z listy Prawa i Sprawiedliwości:

  • Piotr Ćwik
  • Bogdan Pęk
  • Łukasz Smółka

Z listy Trzeciej Drogi:

  • Małgorzata Szostak

Oficjalne wyniki podaje na swojej stronie Państwowa Komisja Wyborcza.