Poprawiono dn.: 18 października 2023

OBWIESZCZENIE
Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice
z 5 września 2023 roku

Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497) Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.:

Nr obwodu

Granice obwodu głosowania

Siedziba OKW

1

Niepołomice (os. Boryczów): 6 Batalionu, Balonowa, Brzezinki, Czerwonych Beretów, Dr Rudolfa Diesla, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Generała Włodzimierza Potasińskiego, Graniczna, Komandosów, Lotnicza, Ludowa, Mokra, Nawigatorów, Oficerska, Olchowa, Pilotów, Płaszowska, Podoficerska, Polna, Przyjazna, Saperów, Sąsiedzka, Spadochroniarzy, Strzelców, Strzelecka, Wielicka, Władysława Wimmera od numeru 39 do końca (nieparzyste), Władysława Wimmera od numeru 54 do końca (parzyste), Grabska numery od 1 do 7.

Zamek Królewski w Niepołomicach, ul. Zamkowa 2, Niepołomice

2

Niepołomice (os. Śródmieście): 3 Maja, Adama Mickiewicza, Bankowa, Bocheńska numery od 2 do 10 (parzyste), Bocheńska numery od 1 do 15 (nieparzyste), Cmentarna, Droga Królewska numery od 1 do 28, Grunwaldzka, Ignacego Daszyńskiego, Jagiellońska, Księcia Witolda, Kusocińskiego, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Na Grobli numery od 1 do 3 (nieparzyste), Osiedlowa, Parkowa, Piękna, Plac Kazimierza Wielkiego, Plac Zwycięstwa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rynek, Spółdzielcza, Szeroka, Szewska, Szkolna, Tadeusza Kościuszki, Targowa, Ułanów, Wąska, Zamkowa.

Zamek Królewski w Niepołomicach, ul. Zamkowa 2,  Niepołomice.
Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.


3

Niepołomice (os. Zakościele): Zakole, Wyzwolenia, Wspólna, Wrzosowa, Wojska Polskiego, Władysława Sikorskiego, Wiejska, Świerkowa, Stefana Roweckiego, Staniątecka, Poziomkowa, Podlasie, plut. Gerarda Makosza, Partyzantów, Opłotki, Myśliwska numery od 1 do 33 (nieparzyste), Myśliwska numery od 2 do 12 (parzyste) oraz 12A, Modrzewiowa, Mjr. Mieczysława Malinowskiego, Marudy, Malinowa, Łąkowa, Ludwika Solskiego, Litewska, Leśna, Jodłowa, Janusza Korczaka, Jagodowa, Heleny Modrzejewskiej, Generała Waleriana Czumy,  Franciszka Ziemby, Brzozowa, Borówkowa, Bohaterów Westerplatte, Bohaterów Getta, Bocheńska od numeru 17 do końca (nieparzyste), Bocheńska od numeru 12 do końca (parzyste), Aleja Dębowa.

Zamek Królewski w Niepołomicach, ul. Zamkowa 2, Niepołomice

4

Niepołomice (os. Zagrody): Ogrodowa, Zbożowa, Zagrody, Wodna, Władysława Wimmera numery od 1 do 37 (nieparzyste), Władysława Wimmera numery od 2 do 52 (parzyste), Wincentego Witosa, Wałowa, Stefana Batorego numery od 1 do 29 (nieparzyste), Stefana Batorego numery od 2 do 20 (parzyste), Stawowa, Skarbowa, Sadowa, Rolnicza, Robotnicza, Portowa, Poręby, Pionierów, Osiedle Robotnicze, Nowa, Moczydło, Kwiatowa, Kolejowa, Kątek, Jasna, Grabska od numeru 8 do końca, Fabryczna, Akacjowa numery od 1 do 11 (nieparzyste), Akacjowa numery od 2 do 8 (parzyste) oraz 8G i 8K, Ignacego Łukasiewicza, Mariana Lutosławskiego, Masztowa.

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa, ul. Zamkowa 4, Niepołomice

5

Niepołomice (os. Pograbie): Torowa, Sportowa, Różana, Spokojna, Podłęska, Niepołomicka, Lipowa, Krakowska, Franciszka Książka, Górala, Chwalców, Chrustowa, Błonie, Pod Gwiazdami, Śliczna, Wygodna.

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Sportowa 1, Niepołomice
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

6

Niepołomice (os. Jazy): Zacisze, Zabłocie, Wroniarka, Wiśniowa, Wiślana, Trudna, Topolowa, Stroma, Słoneczna, Radosna, Prosta, Powiśle, Podwale, Pogodna, Pociągów Pancernych, Na Tamie, Magnolii, Łanowa, Klonowa, Kasztanowa, Flisaków, Brzeska numery od 1 do 50, Boczna, Bażantowa, Akacjowa od numeru 13 do końca (nieparzyste), Akacjowa od numeru 10 do końca (parzyste), Orzechowa, Wiesława Kłuska, Zabierzowska od numeru 1 do końca (nieparzyste), Stefana Batorego od numeru 31 do końca (nieparzyste).

Szkoła Podstawowa nr 4 w Niepołomicach, Osiedle Kaptarz 40, Niepołomice
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

7

Podłęże

Szkoła Podstawowa w Podłęże, Podłęże 220
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


8

Staniątki

Dom Kultury w Staniątkach, Staniątki 315
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

9

Zagórze

Dom Kultury w Zagórzu, Zagórze 145

10

Zakrzów

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zakrzowie, Zakrzów 323

11

Wola Batorska

Dom Kultury w Woli Batorskiej, Wola Batorska 25
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

12

Zabierzów Bocheński

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, Zabierzów Bocheński 465
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

13

Wola Zabierzowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Zabierzowskiej, Wola Zabierzowska 1

14

Chobot

Dom Kultury w Chobocie, Chobot 43

15

Ochmanów

Dom Kultury w Ochmanowie, Ochmanów 123
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

16

Słomiróg

Dom Kultury w Słomirogu, Słomiróg 119
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

17

Suchoraba

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie, Suchoraba 79
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

18

Zakrzowiec

Dom Kultury w Zakrzowcu, Zakrzowiec 264
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

19

Niepołomice (os. Piaski): Anny, Długa, Droga Królewska od numeru 29 do końca, Grzybowa, Karola, Kątowa, Księżycowa, Myśliwska od numeru 14 do końca (parzyste), Myśliwska od numeru 35 do końca (nieparzyste), Okrężna, Oriona, Osiedle Błoto, Osiedle Królowej Bony, Piaskowa, Ples, Pleska, Sadyba, Pleski Zakątek, Podlesie, Smutna, Sosnowa, Syriusza, Ścieżka Głogowa, Torfowa, Wojciecha, Zawiła, Brzeska od numeru 51 do końca.

Zamek Królewski w Niepołomicach, ul. Zamkowa 2, Niepołomice

20

Niepołomice (os. Jazy): Ziołowa, Zielona, Wesoła, Szałwiowa, Suszówka, Siostry Elżbiety Czackiej, Rumiankowa, Osiedle Suszówka, Osiedle Kaptarz, Nagietkowa, Na Grobli od numeru 5 do końca (nieparzyste), Na Grobli od numeru 2 do końca (parzyste), Lawendowa, Krzywa, Krucza, Zabierzowska od numeru 2 do końca (parzyste), Stefana Batorego od numeru 22 do końca (parzyste).

Szkoła Podstawowa nr 4 w Niepołomicach, Osiedle Kaptarz 40, Niepołomice
Lokal dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:

 1. którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub
 2. posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
  a) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
  b) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,
  c) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,
  d) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
  e) o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
  a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub
 3. podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Krakowie II najpóźniej do 2 października 2023 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do 10 października 2023 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

 1. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach
  z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
 2. niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,
 3. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,
 4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
 5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
  a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomic najpóźniej do 6 października 2023 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie 15 października 2023 r. od godz. 7:00 do godz. 21:00.

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice
Roman PTAK


Informacje na temat wyborów do Sejmu RP i Senatu RP w 2023 roku znajdziecie Państwo w naszym podserwisie Wybory 2023