Na Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Halowych F1N, które rozegrano 4 grudnia 2022 w Bojszowach na Śląsku, modelarze Centrum Kultury w Niepołomicach wywalczyli tytuły: drużynowego mistrza Polski w kategorii F1N junior oraz drużynowego wicemistrza Polski w kategorii F1N senior.

W tegorocznych mistrzostwach Polski modeli szybowców halowych w Bojszowach rywalizowało prawie 80 modelarzy reprezentujących kilkanaście klubów z całego kraju. Zawodników klasyfikowano w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior i senior oraz w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięło dziewięciu modelarzy Centrum Kultury w Niepołomicach, którzy startowali w barwach Aeroklubu Podhalańskiego.

W klasyfikacji drużynowej juniorów, Michał Kuchta, Antoni Szulc i Wojciech Dzięciołowski stanęli na najwyższym miejscu podium pokonując zawodników z OSiR Suwałki oraz GSML Gliwice. Natomiast w kategorii seniorów tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Alina Gawłowska, Antoni Szulc i Krzysztof Gawłowski. W tej kategorii mistrzami Polski zostali zawodnicy z GSML w Gliwicach, a II wicemistrzami zawodnicy UKS Jedynka
w Hrubieszowie.

W grupie młodzików startowali: Marcel Włodarz, Jakub Niedziela i Jakub Jaworski, którzy wśród dwunastu klubów, zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu.

Zawodnikom gratulujemy wyników a ich rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania i wyjazd na mistrzostwa.

Krzysztof Gawłowski
instruktor modelarstwa lotniczego w Centrum Kultury w Niepołomicach