Dodano dn.: 08.04.2024

W sobotę, 6 kwietnia, z Polany Sitowiec w Puszczy Niepołomickiej wystartowało Yolo Night 2024. Pół tysiąca biegaczek i biegaczy pokonało nocną, 10 km trasę.

To, że Fundacja Tres Companeros umie w biegi wiemy nie od dziś. Przez ostatnie kilka lat, trzech kumpli zaprasza nas do ruszenia w biegową przygodę. Companeros organizują biegi w gminie Niepołomice, ale i w Wieliczce a do najsłynniejszych i najbardziej obleganych przez biegaczy zmagań należą Bunt Mikołajów i Yolo.

Na tegoroczną edycję Yolo Night 2024 zapisy zamknięto już na miesiąc przed wystartowaniem biegu. Zainteresowanie było bardzo duże, a chętnych więcej niż miejsc. Bieg rozpoczynał się na Polanie Sitowiec, z której w stronę lasu prowadziła podświetlana brama z napisem Niepołomice i królem Kazimierzem po bokach. Tres Companeros dbają o wszystko. Dla biegaczek i biegaczy specjalnie sprzątana jest trasa, usuwane są zbędne gałęzie i ustawiane są odblaskowe paliki i strzałki. Na każdym zakręcie stoją wolontariusze dbający o bezpieczeństwo startujących. Sama polana udekorowana światełkami i ognisko, które robiły niezwykły klimat  skłaniały uczestników do pozostania w atmosferze świętowania jeszcze na długo po skończonym biegu. Do startu i późniejszej dekoracji przygrywał DJ a na wybieganych po lesie czekał poczęstunek i chłodny napój. Zawody Yolo Night 2024 miały swój, oryginalny, fluorescencyjny medal wręczamy każdemu, kto ukończył bieg na mecie, nie bez znaczenia było też towarzyszące zawodom hasło “bez spiny”, bo Companeros w prezencie dla biegaczy przygotowało pasek do przypinania numerów (agrafkom mówimy pa).

Fundację w zawodach wsparli nie tylko wolontariusze, ale i znane wszystkim Stowarzyszenie Niepołomice Biegają oraz Niepołomicki Klub Krótkofalowców. Sztab ludzi obsługiwał biuro zawodów, punkty na trasie, wydawanie poczęstunku, ustawianie bram, podium i leżaków czy wreszcie dekorację zawodników.

Yolo Night 2024 otwarło tegoroczny kalendarz biegowy biegów organizowanych przez Tres Companeros. Za miesiąc czekają nas majówkowe zmagania podczas Puszcza Festiwal  gdzie będzie można wyruszyć w trasy 10, 15, 25 lub 30 km. Zapisy trwają https://sportmaniacs.com/pl/services/inscription/puszcza-festiwal  a my zachęcamy Was do aktywnego spędzenia czasu. To może być kolejna niezapomniana przygoda.

 

fot. Marcin Mucha