2 lipca w hali Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder odbył się finał wojewódzki zawodów Kinder Joy of Moving w kategorii dwójek chłopców – rocznik 2009.

To coroczny cykl zawodów dla najmłodszych pasjonatów siatkówki, rozgrywany pod patronatem Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Edukacji Narodowej, przy współorganizacji z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

W turnieju w Niepołomicach uczestniczyło 12 najlepszych ekip siatkarskich z Małopolski, wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych, które odbyły się w czerwcu b.r. AS Niepołomice reprezentowało aż 5 zespołów, które zakwalifikowały się do tego etapu rozgrywek.

Najlepszą drużyną turnieju wojewódzkiego okazała się AS Niepołomice 1, w składzie Antoni Kracik i Antoni Szkółka. Podopieczni trenera Rafała Porębskiego wygrali swoje wszystkie mecze w grupie, półfinał z drużyną UKS Jedynka Biecz oraz finał z UKS Volley Brzesko. Tym samym wywalczyli awans do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving, które zaplanowane są na sierpień tego roku w Zabrzu. Pozostałe drużyny AS Niepołomice zajęły miejsca 5, 6, 9 i 12.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie tym, którzy uzyskali awans do zawodów ogólnopolskich, na których będą reprezentować Akademię Siatkówki i Gminę Niepołomice.

Cieszy fakt, że wspólna praca zawodników i trenerów przynosi oprócz dobrej zabawy, również efekt w postaci wyniku sportowego. Przy tej okazji zapraszamy dziewczęta i chłopców w wieku szkolnym z Gminy Niepołomice na treningi i rozpoczęcia przygody z piłką siatkową.

Szczegółowe informacje dostępne są na stroni www.asniepolomice.pl.