Zawodniczka karate kyokushin ma za sobą udany sportowy rok 2019.

Ola Pieprzyca, trenująca na co dzień w Wielickim Klubie Kyoukushinkai staje się jedną z najlepszych zawodniczek karate kyokushin.

Pierwsze szlify w trwającym sezonie zawodniczka zdobywała podczas międzynarodowych turniejach m.in. w Żorach i Limanowej.  Miejsca na najwyższym stopniu podium były znakomitym przetarciem przed mistrzostwami Polski.

W Szczecinie gdzie rywalizowali najlepsi Polscy karatecy, Ola w swojej kategorii  (14/15 lat – 55 kg) okazała się również bezkonkurencyjna, wracając do Niepołomic ze złotym medalem.

Równie fantastycznie zawodniczka zaprezentowała się podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Portugalii. Choć tym razem nie udało się zdobyć medalu, bo Ola zajęła najmniej lubiane przez sportowców 4 miejsce, to jednak wnioski wyciągnięte podczas najważniejszych zawodów w sezonie z pewnością będą owocowały na przyszłość.

W planach na 2020 rok zawodniczka ma kolejne zawody. Aktualnie jestem w trakcie przygotowań do pucharu polski, który odbędzie się na koniec tego roku. W marcu najprawdopodobniej pojadę na Mistrzostwa Europy do Turcji , dodatkowo w Sieradzu również odbędą się również zmagania o mistrzostwo Europy w innej organizacji. Punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Krakowie ­– zapowiada Ola Pieprzyca.