Pierwsza drużyna Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice jest sportową wizytówką naszej gminy. Zespół dostarcza emocji mieszkańcom od niemal stulecia, a w piłkarskiej pierwszej lidze występuje – z krótką przerwą – od 2013 roku. Dziś o sytuacji w klubie oraz o planach na przyszłość rozmawiali: pełniący funkcję burmistrza Krystian Zieliński, prezes Jarosław Pieprzyca oraz dyrektor klubu Roman Koroza

Spotkanie było okazją do podsumowania minionego sezonu oraz rozmowy o przyszłości klubu. Przypomnijmy, że miniony sezon żubry ukończyły na dobrym, ósmym miejscu w tabeli. Dwa pierwsze mecze nowego sezonu wprawdzie nie przyniosły zespołowi punktów, a piątkowe spotkanie z Koroną Kielce również nie będzie należało do łatwych, ale drużyna z optymizmem patrzy w przyszłość.

„Kiepsko wystartowaliśmy” przyznał prezes Pieprzyca, dodając jednak, że zespół chce „powalczyć o coś więcej niż tylko patrzeć na dół tabeli”. Chwalił trenera Tomasza Tułacza, któremu w sierpniu minęła piąta rocznica pracy w Puszczy. Oczywiście – jak w pracy każdego szkoleniowca – zdarzają się lepsze i gorsze chwile, ale dla klubu kluczowa jest stabilizacja i ciągłość pomysłu na drużynę. Szczególnie, że Puszcza mocno stawia na szkolenie dzieci i młodzieży.

Niepołomicki klub jest jednym z najmniejszych w całej lidze. Mierzymy się w zespołami zorganizowanymi w większe kluby, z bogatszym zapleczem i większym budżetem. Trudno w takiej sytuacji rywalizować na polu transferowym. Szczególnie, że to miasto wykłada największe pieniądze na działalność klubu.

Jednak, jak zapewnił Krystian Zieliński, miasto będzie nadal wspierać finansowo zespół i w miarę możliwości budżetowych zwiększać swoje zaangażowanie w jego działalność. Podczas spotkania przyznał, że „najważniejszym celem jest, utrzymanie drużyny w Fortuna 1 Liga, natomiast należy przyjąć, że ten sezon pomimo dwóch porażek na starcie doprowadzi naszą drużynę do Ekstraklasy. Jeżeli uda się awansować staniemy przed ważnym wyzwaniem jakim będzie budowa nowego stadionu”.

Zapewnił również o dwóch ważnych inwestycjach miasta w obiekt, na którym pierwsza drużyna rozgrywa swoje mecze. Najważniejszym zadaniem, który znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu, będzie instalacja systemu podgrzewania murawy. Podgrzewana murawa ma być standardem na obiektach pierwszoligowych i ich właściciele będą zobligowani, aby taką inwestycję przeprowadzić. W przeciwnych okolicznościach klubowi grozi utrata licencji na grę na swoim stadionie.

W drugiej kolejności miasto chce zakupić platformy dla mediów, wiaty dla zawodników rezerwowych, a także telebim na boisku oraz przed stadionem.

Podczas rozmowy uzgodniono również przeprowadzenie kilku mniejszych prac pielęgnacyjno-instalacyjnych, aby zwiększyć estetykę obiektu oraz wygospodarować teren na poszerzenie boiska, gdyż niepołomicki obiekt w standardach pierwszoligowych jest dość wąski.