W niedzielę, 9 lutego modelarze Centrum Kultury w Niepołomicach wzięli udział w kolejnych pucharowych zmaganiach modeli szybowców halowych F1N.

Rozegrane w Grodkowie pod Opolem i zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski zawody zgromadziły na starcie prawie 60 zawodników. Siódemka naszych modelarzy wystartowała w kategoriach: młodzik, junior młodszy, senior i open.

Bardzo ładny występ zaprezentował Michał Szulc z Niepołomic zajmując w kategorii open drugie miejsce. W tej samej kategorii o podium dosłownie otarł się Aleksander Kuchta z Zabierzowa Bocheńskiego.

Na dużą pochwałę zasłużyli młodzicy: Mikołaj Szewczyk i Antek Szulc.  Podczas zawodów uzyskali najdłuższe czasy lotów w swoich dotychczasowych występach pucharowych.

Mikołaj przekroczył 30 sek., a Antek bardzo przybliżył się do tego granicznego wyniku, osiągając czas jednego lotu 28.6 sek. Takie wyniki napawają optymizmem i nadzieją, że w niedalekiej przyszłości obydwaj zawodnicy walczyć będą o miejsca na podium.

Wszystkim naszym modelarzom startującym w Grodkowie dziękujemy za wolę walki i bardzo dobre występy, a Michałowi za zdobycie miejsca na podium.

 

 

Krzysztof Gawłowski
instr. modelarstwa lotniczego i kosmicznego