2 czerwca zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice wrócą do rywalizacji o ligowe punkty w rozgrywkach Fortuna 1 ligi.

Niepołomicki klub kilka dni temu dostał zgodę na wspólne treningi. Decyzję poprzedziły badania na obecność koronawirusa. Kiedy okazało się, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubu są zdrowi piłkarze wrócili do pracy.

Czasu na przygotowanie się po prawie dwumiesięcznej przerwie nie ma zbyt wiele. Mecz z Chojniczanką Chojnice rozpoczynający ligowa rywalizację rozpocznie się we wtorek 2 czerwca o godzinie 16.00. Zaledwie kilka dni później, bo już w piątek, 5 czerwca piłkarze Puszczy pojadą do Mielca na spotkanie ze Stalą, która liczy się w walce o awans do Ekstraklasy. Tydzień później, 12 czerwca Żubry na Stadionie Miejskim w Niepołomicach podejmą natomiast zespół Wigier Suwałki. Kolejne terminy meczów, będą podawane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Kiedy liga wystartuje kibice na brak nudy nie będą mogli narzekać. Władze zaproponowały bowiem bardzo ambitny plan, który zakłada rozegranie wszystkich 12 przełożonych meczów w dwa miesiące.

Warto przypomnieć, że spotkania toczyć się będą przy zamkniętych trybunach. Sympatycy piłki nożnej będą mogli jednak oglądać mecze na żywo na sportowych kanałach bądź poprzez aplikację IPLA.

Terminarz najbliższych meczów Puszczy (miejsce transmisji):
Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnice – 2.06 godz. 16:00 (IPLA)
Stal Mielec – Puszcza Niepołomice – 5.06 godz. 17:30 (Polsat Sport)
Puszcza Niepołomice – Wigry Suwałki – 12.06 godz. 15:30 (IPLA)