Zakończyła się piękna przygoda MKS Spartakus Niepołomice. Drużyna walczyła dzielnie o awans do ekstraklasy badmintona. Nie brakowało ambicji, walki, pięknych zagrań. Mecze dostarczyły naprawdę dużo emocji. Tym razem się nie udało.

Dobrze zaczynaliśmy w obu meczach i z KS Badminton School Gdynia i Unią Bieruń prowadziliśmy 2-0. Obydwa mecze jednak skończyły się 4-2 dla przeciwników.
W pierwszym meczu, z drużyną z Gdyni, zwycięstwa Dariusza Janika i Kamila Korbela dały nam prowadzenie 2-0. Następnie, najpierw Stasia Gruszczyńska nie dała rady przeciwniczce, a Kamila Sagan-Gałązka stoczyła emocjonujący 3-setowy mecz z Martą Gałkowską, w którym w decydujących lotkach najpierw dogoniła przeciwniczkę przegrywając 10-13, a potem minimalny aut zdecydował o wyniku. Było 2-2.

Nasz debel Dariusz Janik, Paweł Mucha był także krok od zwycięstwa. Przegrał pierwszego seta 14-15, by kolejnego wygrać 15-11. Niestety w decydującym górą byli zawodnicy z Gdyni, wygrywając 15-8. W kolejnym meczu Kamila Sagan-Gałązka i Kinga Kura przegrały Martą Gałkowską i Karoliną Sieciechowicz i tak zakończył się pierwszy mecz. KS Badminton School Gdynia awansował do ekstraklasy.

Drugi mecz barażowy z Unią Bieruń zaczęliśmy identycznie od dwóch wygranych singlowych Dariusza Janika i Kamila Korbela. W singlu kobiet Kinga Kura uległa Danieli Bielińskiej, a Stanisława Gruszczyńska, Joannie Podedwornej (warto zaznaczyć, że to brązowa medalistka Mistrzostw Europy w grzej pojedynczej). I znowu było 2-2.
Następnie na kort wyszedł nasz debel Dariusz Janik, Kamil Korbel, którzy przegrali z parą z Bierunia (Piotr Liszka, Wiktor Trecki) po emocjonującej walce, szczególnie w 2 partii, gdzie prowadzili 12-8. W ostatnim, jak się okazało meczu, Kamila Sagan-Gałązka i Stanisława Gruszczyńska musiały uznać wyższość debla z Bierunia (Joanna Podedworny, Daniela Bielińska). W ten sposób drużyna Unii Bieruń utrzymała się w ekstraklasie badmintona.

Dziękujemy bardzo za pokazany sportowy poziom i walkę do końca wszystkim członkom drużyny: Dariusz Janik, Kamil Korbel, Kamila Sagan-Gałązka, Stanisława Gruszczyńska, Paweł Mucha, Kinga Kura, Aleksandra Gwóźdź, Jakub Augustynek. Podziękowania dla trenera Roberta Frasia, który doprowadził zespół do tego, że zagraliśmy o taką stawkę i bardzo dużo wysiłku poświęcił w całym sezonie.

Dziękujemy p. Krystianowi Zielińskiemu p.o. Burmistrza Niepołomic za wsparcie organizacji wyjazdu. Dziękujemy za doping i ciepłe słowa wszystkim kibicom.
Nie spuszczamy głowy. Trenujemy dalej. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.