1 grudnia w Szkole Podstawowej im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach odbył się I Turniej Mikołajkowy. Wydarzenie zorganizował Klub Gimnastyki Artystycznej Arabeska.

W rywalizacji wzięło udział 180 zawodniczek w wieku 6-16 lat podzielonych na 9 kategorii wiekowych. Zawodniczki reprezentowały 12 klubów gimnastyki artystycznej z 3 województw : małopolskiego, śląskiego, podlaskiego.

Sędziną główną zawodów była trenerka klubu Arabeska, Agnieszka Chlebda, a zawody otwarła trenerka kadry wojewódzkiej Beata Piwnik .

Wszystkie zawodniczki występując w dwu-minutowym pokazie tanecznym (młodsze zawodniczki) lub z przyborem (starsze gimnastyczki) starały się pokazać z jak najlepszej strony prezentując gracje, wdzięk, poczucie rytmu i wysoki poziom artystyczny. Dużym aplauzem licznie zebranej publiczności cieszyły się pokazy grupowe poszczególnych grup. Jeszcze bardziej na uznanie zasłużyły najmłodsze uczestniczki w wieku 4-6 lat prezentujące układ taneczny z obręczą.

Z zawodów przeprowadzana była relacja on-line dostępna w sieci pod adresem   www.rgvideo.net.

Serdecznie dziękujemy za pomoc organizacją przy wydarzeniu dyrekcji Szkoły Podstawowej, Urzędowi Miasta Gminy Niepołomice, Wypożyczalni Maszyn Budowlanych w Bochni – Pablo Renal, Pracowni Fryzjerskiej Royal Style w Krakowie, firmie Bell, a przede wszystkim rodzicom grupy zaawansowanej Klubu Arabeska w Niepołomicach.

W zgodnej opinii zawodniczek i widzów zawody powinny być cyklicznie kontynuowane. Sam turniej, pierwszy tego rodzaju w Niepołomicach pokazał, że ta stosunkowo nowa w naszej gminie dziedzina sportowa intensywnie się rozwija skupiając na treningach około 70 dziewczynek.

Wydaje się, że wypełniona po brzegi hala udowodniła iż gimnastyka artystyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

Foto: Photo Dance Iwona i Jarosław Cieślikowscy
Agnieszka Chlebda