Dodano dn.: 19 stycznia 2024

Mieszkańcy naszej gminy, Olek i Mikołaj, wzięli udział w turnieju tenisa stołowego WTT Youth Contender Linz 2024, który odbył się od 11 stycznia do 14 stycznia. Oboje rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych: Mikołaj w U-13 i U-15, a Olek w U-17 i U-19.

W kategorii U-17 Olek niestety minimalnie przegrał mecz o wyjście z grupy, gdzie spotkał się z Węgrem Zeteny Lindnerem. Mecz ten zakończył się wynikiem 8:11 w piątym secie.

W kategorii U-19 Olek zmierzył się z austriackim zawodnikiem Julianem Rzihauschekiem (wynik meczu 0:3) oraz Niemcem Matejem Haspelem. Pierwszy mecz z Haspelem zaczął się od zwycięstwa Olka 2:0, jednak nie udało mu się utrzymać przewagi i przegrał ostatecznie 2:3. Niestety, nie awansował do fazy pucharowej. Warto dodać, że Matej zajął 9. miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów w ubiegłym roku.

W kategorii U-13 Mikołaj ze względu na zerowy ranking trafił do mocnej drugiej grupy. Rezultatem 1:3 (1 zwycięstwo, 3 porażki) nie udało mu się awansować do fazy pucharowej. Przeciwnikami Mikołaja byli zawodnicy z Austrii, Włoch, Słowacji oraz Anglii. Wygrany mecz z Jaydenem Chenem z Anglii zapewnił Mikołajowi 4 miejsce w grupie. Dodatkowo mecz ze Słowakiem Filipen Nagy Mikołaj przegrał minimalnie 2:3 (piąty set na przewagi 12:14).

W kategorii U-15 Mikołaj jako przeciwników miał zawodników z Węgier, Austrii i Rumunii. Wygraną 3:1 z Tudorem Saftoiu z Rumunii Mikołaj zapewnił sobie trzecie miejsce w grupie, które niestety nie dało mu awansu do fazy pucharowej. W pozostałych meczach Mikołaj musiał uznać wyższość swoich przeciwników (mecze zakończone wynikiem 0:3).

W trakcie WTT rozgrywane były również pojedynki mikstowe. Mikołaj grał w parze z Martyną Zarzycką w kategorii U-15. Mecz przeciwko Kolumbijce Mariannie Rodriguez oraz Anglikowi Zihan Lin zakończył się 1:3. Aleksander w parze z Amalią Skulską ulegli parze z Niemiec (która dotarła do półfinału) Wim Verdonschot i Eireen Kalaitzidou 0:3.

W trakcie turnieju Olek i Mikołaj zebrali cenne doświadczenie grając przeciwko wysoko rozstawionym w rankingu ogólnoświatowym zawodnikom.

Dziękujemy Burmistrzowi Romanowi Ptakowi oraz Miastu Niepołomice za wsparcie.