Poprawiono dn.: 11.03.2020

Miejski Klub Sportowy Puszcza Niepołomice najbliższy mecz na swoim Stadionie rozegra bez udziału publiczności. 

Decyzja władz klubu podyktowana jest troską o bezpieczeństwo kibiców oraz ma związek z decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie całego kraju.

Pełna treść oświadczenia zarządu niepołomickiego klubu:

“Informujemy, że Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki ogłosił wstrzymanie organizacji imprez masowych związku z zagrożeniem epidemiologicznych koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W związku z taką decyzją Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice podjął decyzję o rozgrywaniu meczów bez udziału publiczności.

Bezpieczeństwo widzów jest dla nas sprawą priorytetową. Nie będziemy ryzykować zdrowiem w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Należy podejmować działania zdecydowane, które w radykalny sposób mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa – informuje prezes Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice, Jarosław Pieprzyca.

W związku z tym najbliższy mecz Fortuna 1 ligi z Chojniczanką Chojnice odbędzie się zarówno bez udziału publiczności jak i przedstawicieli mediów. Udział w spotkaniu będą mogły wziąć wyłącznie osoby, których obecność jest niezbędna do przeprowadzenia meczu.”