Dodano dn.: 08.03.2024

Dominik Kwinta i  Jessica Orzechowicz, zawodnicy MKS Spartakus Niepołomice zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Elity w grach pojedynczych.

W Ząbkach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Klub MKS Spartakus Niepołomice reprezentowała czwórka zawodników: Dominik Kwinta, Jessica Orzechowicz, Dominika Bartłomiejczuk i Karolina Gajos.

Dominik Kwinta spokojnie pokonywał kolejne rundy turnieju, by w półfinale ulec Mikołajowi Szymanowskiemu z SKB Suwałki 15-21 i 17-21. Pozwoliło to na zajęcie trzeciego miejsce w grze pojedynczej mężczyzn. Mimo zdobycia medalu Dominik nie był do końca zadowolony po tym meczu, bo w końcu był obrońcą tytułu sprzed roku.

Jessica Orzechowicz także bez problemu doszła do półfinału, w którym rozegrała zacięty i emocjonujący, trzysetowy pojedynek z późniejszą mistrzynią Polski Joanną Rudną z ABRM Warszawa. Jessica wygrała jedynie pierwszego seta, co dało jej brązowy medal Mistrzostw Polski Elity. Dla zawodniczki Spartakusa to największy sukces w seniorskim badmintonie. Dodatkowo Jessica w parze z Szymonem Stokfiszem zajęła miejsca 5-8 w grze mikstowej.

Pokłosiem dobrej postawy zawodników MKS Spartakus było powołanie ich do kadry Polski na Turniej Orlen Polish Open.

Gratulacje dla Dominika i Jessiki oraz trenera Kamila Korbela.

Dominika Bartłomiejczuk, debiutująca na tej rangi zawodach, po bardzo dobrej grze odpadła w pierwszej rundzie turnieju w grze pojedynczej. W grze podwójnej doszła do drugiej rundy w parze z Patrycją Jąderko. To młoda jeszcze zawodniczka, więc debiut można uznać za udany.

Karolina Gajos w grze pojedynczej swój udział zakończyła na pierwszej rundzie, a w grze podwójnej w parze z Michałem Suskim nie udało się przejść eliminacji i wejść do turnieju głównego

Udział zawodników w zawodach został dofinansowany z Gminy Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego.