W 27. kolejce Fortuna 1 ligi Puszcza Niepołomice zagra z Termaliką Nieciecza, która zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli mimo, że ma na swoim koncie rozegranych tylko 23 spotkań. Spotkanie na Stadionie w Niecieczy rozpocznie się o godzinie 20.00 i transmitowane będzie w internecie.

Po kolejnej krótkiej przerwie spowodowanej zakażeniami koronawirusem w zespole Miedzi Legnica, podopieczni Tomasza Tułacza wracają do ligowych zmagań. W pojedynku derbowym zmierzą się z liderem rozgrywek. Stadion w Niepołomicach jest oddalony od Niecieczy o niecałe 70 km i jest to najbliższy rywal Puszczy w Fortuna 1 lidze.

Żubry przed tym meczem zajmują 10. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 25  z 27 spotkań. To istotna informacja, bo z powodu pandemii drużyny nie mają równej liczby rozegranych meczów.

Zarówno Puszcza, jak i Termalica, nie potrafią wygrać od trzech kolejnych spotkań, mamy nadzieję, że to Żubry dziś wyjdą zwycięsko z derbowego pojedynku. Sędzią głównym tego spotkania będzie Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Pierwszy gwizdek zabrzmi punktualnie o godzinie 20.00. Spotkanie będzie dostępne bezpłatnie na platformie IPLA.