Szkoła Futbolu Staniątki od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju akcje społeczne. Sama także podejmuje wiele inicjatyw.  

Od początku roku Szkoła Futbolu Staniątki zachęcała wszystkich rodziców swoich wychowanków, ich rodzin i znajomych,do włączenia się do wspólnej walki o zdrowie jednego zawodników – 11 letniego Tynora Iwo. W październiku 2018 roku zdiagnozowano cukrzycę. Podobnie wsparcia potrzebuje także jego brat Bruno, który na cukrzycę choruje od małego.  Ta akcja społeczna przebiegała pod hasłem #Jeśli Pomożesz Wszytsko Możesz!

W rezultacie społeczność SFS przy wsparciu Fundacji Sportowcy Dzieciom uzbierała z 1% podatku blisko 4.900 zł. Czek na taką kwotę został przekazany przez Dyrektora Operacyjnego SFS Krzysztofa Tureckiego braciom Iwo i Brunowi. To dzięki Wam Bruno oraz Iwo mogą teraz liczyć na roczne finansowanie kosztów stałego monitorowania glikemii!

Glikemia oznacza stężenie glukozy we krwi. Jest to badanie przesiewowe w kierunku cukrzycy.  Podstawowym elementem jest pomiar stężenia glukozy (cukru)  pomocą kosztownego systemu monitorowania. Kolejny rok badań zostanie sfinansowany z zebranych funduszy!

Wielkie brawa i słowa uznania należą się nie tylko fundacji, która jak zwykle stanęła na wysokości zadania, ale i przede wszystkim Wam drodzy rodzicie! Dziękujemy za każdy wpłacony grosz, który przyczynił się do zebrania tak potrzebnej kwoty.

W 2020 roku będziemy kontynuować nasze działania. O szczegółach dowiecie się Państwo niebawem.

 

 

Krzysztof Turecki
dyrektor operacyjny Szkoła Futbolu Staniątki