Badmintoniści MKS Spartakus Niepołomice stają przed historyczną szansą. Po zwycięstwie w rozgrywkach grupy południowej I ligi badmintona będą walczyć o awans do ekstraklasy.

Uczestnikami turnieju barażowego, oprócz zawodników Spartakusa, będą: zwycięzca I ligi grupy północnej KS Badminton School Gdyni oraz UKS Unia Bieruń – drużyna ekstraklasy, która znalazła się po tegorocznym sezonie na miejscu barażowym.

Mecze odbędą się w najbliższą sobotę 27 czerwca 2020 r. w Bieruniu. Najpierw o godzinie 12.00 zmierzą się MKS Spartakus Niepołomice i KS Badminton School Gdynia w bezpośredniej walce o awans do ekstraklasy. Zwycięzca uzyska awans. Drużyna, która przegra to spotkanie zmierzy się z Unią Bieruń (w tym samy dniu o godz. 16.30). Zwycięzca tego pojedynku także zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Każdy mecz drużynowy składa się z 7 gier: dwie gry pojedyncze mężczyzn, dwie gry pojedyncze kobiet, gra podwójna mężczyzn, gra podwójna kobiet oraz gra mieszana.

Przed naszymi zawodnikami staje więc podwójna szansa. Zasłużyli na to wspaniałą postawą w rozgrywkach I ligi. Zwyciężyli we wszystkich swoich spotkaniach, jedynej porażki doznając dopiero w ostatnim meczu.

Barwy MKS Spartakus Niepołomice w I lidze reprezentowali:

  • kobiety: Gabriela Garlej, Stanisława Gruszczyńska, Aleksandra Gwóźdź, Kinga Kura, Kamilla Sagan-Gałązka;
  • mężczyźni: Jakub Augustynek, Dariusz Janik, Kamil Korbel, Paweł Mucha, Jakub Nawrocki, Krzysztof Omilianowski;
  • trener: Robert Fraś.

Pytany o szanse, trener Robert Fraś odpowiada: „Będzie to niesłychanie trudny turniej. Drużyny, które w nim startują reprezentują naprawdę bardzo wysoki poziom. Zagadką jest forma poszczególnych drużyn ze względu na duża przerwę w rozgrywkach spowodowaną epidemią. Nasi zawodnicy nie mają jednak nic do stracenia, jeśli wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, to awans jest w ich zasięgu.”

Zapraszamy wszystkich do wspierania drużyny Spartakusa.

Marek Burda
MKS Spartakus