Zbliża się inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona. Już 30 października w rozgrywkach najwyższego szczebla w Polsce zadebiutuje drużyna Spartakusa Niepołomice.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane w Bieruniu, a przeciwnikami niepołomickiej drużyny będą Sportowa Politechnika Gdańsk oraz gospodarze Unia Bieruń. Gra w ekstralidze to niebywały sukces i wyzwanie dla niedużego klubu z Niepołomic. Bardzo prosimy i liczymy na Państwa wsparcie! Mecz będzie transmitowany w internecie, o szczegółach poinformujemy wkrótce.

Poza zespołami, z którymi zmierzy się Spartakus w pierwszej kolejce, czekają na niepołomicki zespół znakomite drużyny: SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz Polski 2020), UKS Hubal Białystok (wicemistrz), ABRM Warszawa, AZS AGH Kraków (do tej pory jedyny małopolski klub w ekstralidze, wielokrotny medalista ligi, klub o bardzo uznanej renomie w badmintonie). AZS Łódź, Plesbad Pszczyna, Arena Hawel Academy Poznań, czy Badminton School z Gdyni. W składach drużyn są najlepsi zawodnicy i zawodniczki badmintona w Polsce m.in. Przemysław Wacha, Michał Łogosz, Kamila Augustyn, Adam Cwalina.

Marek Burda
MKS Spartakus