Wystartował już punkt pośrednictwa pracy dla obywateli Ukrainy w Niepołomicach. Stworzony został przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy,oraz Młodzieżowego Centrum Karier oraz filii Powiatowego Urzędu Pracy.

Punkt pośrednictwa pracy dla obywateli Ukrainy w Niepołomicach znajduje się przy ul. Bocheńskiej 26, I piętro, pokój nr 8, tel. 12 385 82 46.

Na razie poszukujący pracy uchodźcy mogą się przekazać tutaj swoje dane, obejmujące kwalifikacje i rodzaj poszukiwanej pracy. W miarę napływu ofert od pracodawców, osoby te będą z nimi kontaktowane.

Chcemy także zaoferować pomoc w pisaniu CV. Będzie to możliwe dzięki wolontariuszowi, którzy zgłosił chęć pomocy w tym zakresie. Zachęcamy inne osoby, które znają język ukraiński do zgłaszania się do punktu – przyda się każda pomoc.

Wciąż czekamy na przepisy wykonawcze do specustawy, które sprecyzują dalsze procedury związane z poszukiwaniem pracy i rejestracją czy zatrudnianiem obywateli Ukrainy.

Apelujemy do pracodawców z terenu gminy Niepołomice i to zarówno do dużych firm, jak i mikro przedsiębiorców: jeśli możecie zaoferować pracę, choćby tymczasową dla uchodźców bardzo prosimy o kontakt tel. 12 385 82 46; e-mail: mck.niepolomice@ohp.pl.