Zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na nowy cykl pt. PODRÓŻE ku NATURZE. Spotkania będą realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Zielony Puszczyk.

Podróżować można wszędzie. Mogą to być kraje bliskie i dalekie, miasta duże i małe, prowincje, wioski, czy zapomniane skrawki ziemi. Tym razem proponujemy Wam podróż nieco inną, bo w przyrodę, która towarzyszy nam przecież codziennie na każdy kroku – wystarczy się tylko na chwilę zatrzymać i szeroko otworzyć oczy i uszy.

Wrzesień to bardzo dobry czas, żeby posłuchać, popytać, a nawet podyskutować o rykowisku, bo w tym właśnie momencie cały las tętni odgłosami wydawanymi przez jelenie. Byki w ten sposób starają się zwabić partnerki, odstraszyć konkurentów, a w razie potrzeby stoczyć z nimi walkę. Stawka jest bardzo wysoka, bo zwycięzca bierze wszystko, a w zasadzie wszystkie łanie w stadzie i to właśnie on przedłuża gatunek.

Swoją wiedzą i doświadczeniami podzieli się z nami Paweł Kwapisz – z wykształcenia leśnik, ale przede wszystkim wielki pasjonat i znawca przyrody. Jego wiedza jest bardzo szeroka, a doświadczenie i terenowa praktyka nie do przecenienia. Opowieści Pawła można słuchać bez końca, a być może staną się one inspiracją do samodzielnego udania się w przyrodę.

Z A P R A S Z A M Y !

28 września, poniedziałek, godz. 19.00
Sala Widowiskowa MCDiS,
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A | WSTĘP WOLNY!