Zakończyliśmy akcję zbierania funduszy na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Krzysztofa Haniszewskiego. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać ponad 60 tysięcy. Cała kwota została przekazana żonie Krzysztofa.

Krzysztof Haniszewski zginął w wypadku komunikacyjnym 4 sierpnia bieżącego roku. Był bardzo cenionym członkiem naszej społeczności. Strażak i strażnik miejski – zawsze przyjazny i uśmiechnięty – sam nigdy nie oszczędzał się w pomaganiu innym. Dlatego też poruszeni znajomi i współpracownicy postanowili zadziałać, by wspomóc najbliższych Krzysztofa.

Jednym z podjętych działań była zbiórka na zrzutka.pl. Bo choć pieniądze to nie wszystko, ich brak może stać się dużym problemem. Chcieliśmy najbliższym Krzyśka zdjąć z głowy to, co mogliśmy.

Zbieraliśmy pieniądze pod hasłem „Wesprzyjmy rodzinę Krzysztofa”. Na ten apel pojawiły się w ciągu 40 dni 532 wpłaty. Wiemy jednak, że wspierających było więcej, niektórzy po prostu woleli zbierać się w tradycyjny sposób, by potem dokonać wspólnego przelewu.

Wszystkie pieniądze ze zrzutki zostały przekazane żonie Krzysztofa. Pani Joanna prosiła, by za naszym pośrednictwem podziękować ofiarodawcom, ale też tym, którzy są przy niej i jej córkach od czasu wypadku. A wsparcie jest i będzie potrzebne, choćby organizacyjne czy sąsiedzkie. Pamiętajmy o tym też na co dzień.