Macie plany na najbliższy weekend? Nie macie? W Niepołomicach szykuje się sporo atrakcji. Zachęcamy do przejrzenia listy nadchodzących wydarzeń.

Puchar Niepołomic w zawodach w skokach przez przeszkody 

Zapraszamy w najbliższy weekend, 17-19 września na Puchar Niepołomic tradycyjnie na parkur pod zamkiem. Tym razem wielki finał! Zawody od piątku do niedzieli będą rozpoczynały się godz. 10.00.

Tak jak w poprzednich edycjach, w konkursach zmagać się będą jeźdźcy na różnych poziomach zaawansowania. Tym razem ich punktacja będzie sumowana i laureatami zostaną osoby, które zdobyły najwięcej punktów w całym cyklu.

Więcej informacji na https://www.niepolomice.eu/sport/puchar-niepolomic-final/

Powitanie srebrnego medalisty z Tokio

Pierwszy w historii medal paraolimpijski w strzelectwie dla Polski wywalczył mieszkaniec Staniątek, Szymon Sowiński. Powitajmy Mistrza razem!
Zapraszamy mieszkańców Staniątek oraz Gminy Niepołomice na spotkanie z Szymonem 17 września o godz. 17.00 w Domu Pełnym Kultury w Staniątkach.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/389815952856655?ref=newsfeed

Wyścig by Tomasz Marczyński

W sobotę 18 września 2021 zapraszamy na czwartą edycję wyścigu kolarskiego w Niepołomicach firmowanego przez Tomasza Marczyńskiego – mistrza Polski, zawodnika profesjonalnej grupy Lotto Soudal.

Imprezą towarzyszącą będą zawody dla dzieci odbywające się w godz. 12.00-14.00 obok Izby Regionalnej w Niepołomicach. Zostanie tam ustawiony specjalny tor, na którym najmłodsi będą mogli zaprezentować umiejętności na swoich rowerach.

Więcej informacji na https://www.niepolomice.eu/miniatura/wyscig-by-tomasz-marczynski-2/

IV Gminna Senioriada

Serdecznie zapraszamy seniorów na IV Gminną Senioriadę 18 września do Miejskiego Parku im A.Wimmera, a jeśli pogoda nam spłata figla to do budynku MCDiS. W godzinach 14.00-18.00 czekają na uczestników rozgrywki sportowe, trening z mistrzami olimpijskimi – Szymonem Sowińskim i Ilyą Markov, ciekawe spotkania i porady medyczne oraz smaczne przekąski kuchni polowej i Strawy.

Więcej informacji na https://www.niepolomice.eu/events/iv-gminna-senioriada/

4RestRun

19 września Stowarzyszenie Niepołomice Biegają zaprasza na kolejną edycję biegu 4RestRun – po ścieżkach Puszczy Niepołomickiej.

4RestRun to bieg po przepięknych ścieżkach Puszczy Niepołomickiej. Daleko od smogu, hałasu i twardej nawierzchni – za to blisko natury. Zapraszamy do rywalizacji na dystansach 5 i 10 km.

Więcej informacji na https://www.niepolomice.eu/miniatura/4rest-run-2021/

W kapeluszu na Puchar Niepołomic

Kojarzycie wyścigi konne w brytyjskim Ascot? Tak, te z których zdjęcia obiegają cały świat. I to nie fotografie jeźdźców tylko eleganckiej publiczności i… kapeluszy.

Chcielibyśmy podnieść rangę zawodów także elegancją na widowni. Dlatego zapraszamy na finały finałów w niedzielę 19 września 2021 r. od 14.00 do około 16.00 w stylizacjach a la Ascot. Elegancja od stóp do głów (z kapeluszem włącznie). Najlepsza zostanie nagrodzona.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/events/4560093540702461?active_tab=about

Mecz Fortuna 1 ligi: Puszcza Niepołomice-Chrobry Głogów

W niedzielę 19 września o godzinie 18.00 Puszcza Niepołomice zagra na własnym boisku mecz 9. kolejki Fortuna 1 Ligi. Rywalem Puszczy będzie Chrobry Głogów. Przedstawiamy harmonogram sprzedaży biletów.

Harmonogram sprzedaży biletów:

Piątek (17.09.): 9:00 – 14:00

Sobota (18.09.): 09:00 – 14:00

Ceny biletów na mecze Puszczy:

Trybuna kryta:

20 zł – normalny

10 zł – ulgowy

5 zł – kobiety i dzieci

Trybuna otwarta:

15 zł – normalny

8 zł – ulgowy

2 zł – kobiety i dzieci

Organizujesz otwarte wydarzenie, którego nie ma w tej wiadomości? Chętnie je dodamy! Wyślij nam wiadomość na adres promocja@niepolomice.eu.

Europejski Tygodzień Zrównoważonego Transportu

Bardzo się cieszymy, że wszystkie te wydarzenia można połączyć wspólnym hasłem – bez samochodu, bowiem Gmina Niepołomice już po raz siódmy bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT).

Dodatkowo w w ramach akcji, w sobotę 18 września i w niedzielę 19 września na niepołomickim Rynku na mieszkańców czekają atrakcje związane z ekologicznym transportem.

Więcej informacji na https://www.niepolomice.eu/miniatura/europejski-tydzien-zrownowazonego-transportu-w-niepolomicach-3/.