Dodano dn.: 28 listopada 2022

W naszej gminie pojawili się przedstawiciele firm ofertujących fotowoltaikę, którzy namawiają mieszkańców na wyjątkowo niekorzystne umowy. Znacznie zawyżone ceny, umowy wiążące na wiele lat bez możliwości wycofania się do 14 dni, to tylko niektóre haczyki, na które można dać się nabrać.

Kryzys energetyczny jest wykorzystywany przez przedstawicieli niektórych firm instalacyjnych z branży odnawialnych źródeł energii. Chodząc od domu do domu krytykują zainstalowane systemy grzewcze i namawiają na podpisanie umów na montaż paneli. Umów, dodajmy, których koszty znacznie przewyższają ceny rynkowe. Przedstawiamy schemat działania, który powinien wzbudzić Państwa podejrzenia:

  • przedstawiciel pojawia się u Państwa w domu;
  • rzadko kiedy przedstawia się pełnym imieniem i nazwiskiem, nie zostawia wizytówki;
  • buduje wypowiedziami atmosferę strachu w zakresie wzrastających kosztów ogrzewania i dostępności surowców;
  • składa nierynkową ofertę, często pisaną odręcznie, a nie jako formalny dokument firmowy;
  • przedstawiciel bywa nachalny.

Jeśli będą Państwo uczestnikami lub świadkami powyższych praktyk lub będziecie mieć jakiekolwiek wątpliwości – zawsze możecie poprosić o czas do namysłu i skonsultowanie tego.

Apelujemy do Państwa o rozsądek w kontaktach z osobami oferującymi montaż fotowoltaiki, a także o uważność względem sąsiadów, zwłaszcza w podeszłym wieku, którzy szczególnie są narażeni na manipulacje.