Województwo Małopolskie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym przywrócenia połączeń kolejowych do Niepołomic.

Spotkanie dotyczy projektu „Studium Planistyczno-Prognostyczne w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku dla projektu pn. BUDOWA POŁĄCZENIA KOLEJOWEGO KRAKÓW – NIEPOŁOMICE”, realizowanego na zlecenie Województwa Małopolskiego przez konsorcjum firm Infra-Centrum Doradztwa Sp. z o.o. i Instytut Kolejnictwa.

Ideą tej inwestycji jest odbudowa kolei do Niepołomic, co pozwoli na reaktywację po wielu latach przewozów pasażerskich na trasie Kraków – Niepołomice. W porównaniu z dawną linią kolejową do Niepołomic, nowa trasa zostanie wybudowana w nowym przebiegu. Ma to na celu dostosowanie inwestycji do obecnego układu urbanistycznego Niepołomic, a także możliwość obsługę zakładów przemysłowych zlokalizowanych w specjalnej strefie ekonomicznej.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 20 września 2021 r. (poniedziałek) o godz. 17:00, w formie zdalnej. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy: konsultacje.niepolomice@infracd.pl, do dnia 17 września (piątek).

Link do telekonferencji zostanie przesłany zgłoszonym osobom w dniu 18 września (sobota) wraz ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu.

Kliknij, żeby obejrzeć: