W sobotę 18 listopada w komnatach Zamku Królewskiego w Niepołomicach 33 pary naszej gminy świętowały uroczystość nadania przez Prezydenta RP medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale także również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Dostojni Jubilaci przybyli na spotkanie wraz z najbliższymi by wspólnie świętować ten uroczysty dzień. Przybyłych gości powitał burmistrz Roman Ptak, który wręczał medale, życzenia i listy gratulacyjne przekazał przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach Marek Ciastoń. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również ksiądz Krzysztof Golba, a odnowienie ślubów złożonych przed pięćdziesięciu laty przyjął ksiądz proboszcz Edward Bąbol.

Ceremonia była oprawiona występami artystycznymi Natalii Styczeń i Anny Cieśla, wychowanek warsztatów muzycznych w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Jak co roku pobyt jubilatom umilił Pan Jan Gębala przygrywając melodie z lat młodości.