Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder organizuje zrzutkę na rzecz rodziny z Jazów, którą 6 września spotkała tragedia. W wypadku komunikacyjnym życie stracił 11-letni Wiktor, pozostali członkowie rodziny zostali ranni.

Jak w opisie zrzutki pisze szkoła:

Parafrazując słowa pewnego poety, bardzo nas boli, gdy umiera młody człowiek, świat bowiem bardziej ludzi takich potrzebuje niż niebo. Jeszcze z końcem czerwca były rozmowy. O wakacyjnych planach, zabawach na słońcu, małych i wielkich marzeniach. I pożegnalne „do zobaczenia za dwa miesiące”. Jednak szóstego września zdarzył się wypadek, w którym śmierć poniósł jedenastoletni Wiktor. Syn, brat, przyjaciel, kolega, wychowanek, uczeń.

Wszyscy jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy poznać Wiktora, oglądać uśmiech, który nie schodził z jego rumianych policzków, podziwiać upór i zawziętość, bawić się razem i śmiać, poznawać świat, który stał przed nim otworem.

Teraz możemy jedynie zaopiekować się tymi, którzy zostali tutaj i już zawsze będą nosić ogromną pustkę w sercu. Organizujemy tę zbiórkę, aby wesprzeć Rodzinę Wiktora, aby tym małym gestem podszepnąć Pani Bożenie i Panu Kamilowi, że mogą na nas liczyć.

Razem ze szkołą zachęcamy do okazania wsparcia rodzinie.

Adres zrzutki: https://zrzutka.pl/7fyegu