22 grudnia do schroniska Psie Pole w Racławicach trafiły wszystkie rzeczy zebrane podczas zbiórki w naszej gminie.

W akcję, zorganizowaną z inicjatywy Jolanty Bryk-Barczyk z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Przystań w Niepołomicach, zaangażowało się wielu mieszkańców indywidualnie, ale także grupowo – dzieci ze szkół w Zabierzowie Bocheńskim i Staniątkach oraz urzędnicy z UMiG w Niepołomicach. Potrzebne rzeczy zbieraliśmy od 5 do 18 grudnia. Okazaliście nadzwyczajną szczodrość, za co serdecznie dziękujemy! Wśród zebranych artykułów były: karma, koce, legowiska, zabawki, środki czystości, smycze, a nawet buda.

Zima to trudny czas dla czworonogów przebywających w schronisku. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy postanowili dorzucić coś od siebie.

Zbiórki są bardzo ważne i potrzebne, pamiętajmy jednak, że zwierzęta potrzebują kochających domów. W schronisku setki czworonogów czekają na ludzi o dobrych sercach. Na stronie https://schroniskopsiepole.pl/do-adopcji/ można dowiedzieć się więcej o każdym podopiecznym placówki. Po przeczytaniu indywidualnego opisu, dowiadujemy się więcej o psie czy kocie, co może ułatwić podjęcie decyzji. Jeśli myślicie o nowym, czworonożnym członku rodziny, zaglądnijcie koniecznie na stronę schroniska.