W ostatnią niedzielę lipca,  czyli 25.07, w remizie OSP w Zagórzu w godzinach 9.00-13.00 odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych z krakowskich szpitali organizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Zagórzu przy udziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Wakacje to okres, w którym zaczyna brakować krwi – wzmożona ilość wypadków, okres urlopowy krwiodawców, zwiększona ilość zapotrzebowania na ten drogocenny płyn – wszystko to powoduje, że krwi w szpitalach jest po prostu za mało. W odpowiedzi na tą potrzebę serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do podzielenia się tym niezwykłym darem wspierając i ratując dzieci, które trafiły do szpitali z wypadków. Aby oddać krew wystarczy być pełnoletnim, zdrowym, wypoczętym, wyspanym oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi.

Oddawanie krwi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym dla Dawcy z uwagi na stosowanie w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. O wszelkich wątpliwościach dotyczących swojego zdrowia należy powiadomić lekarza kwalifikującego do oddania krwi.