Zapraszamy do udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Dni Niepołomic, a zaplanowanych na 15 sierpnia 2020 roku!

Zaczynamy na terenie zielonym przy niepołomickiej plebanii. O 9.45 rozpocznie się koncert reprezentacyjnej orkiestry dętej miasta i gminy Niepołomice Lira, który poprzedzi mszę świętą w intencji miasta i mieszkańców wraz z ceremonią podniesienia flagi państwowej. Początek nabożeństwa zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Na 15 sierpnia przypada również święto wojska polskiego. Z tej okazji na terenie przy parafii odbędą się pokazy kawalerii w wykonaniu Stowarzyszenia Kawalerii Ochotniczej im. Krakowskiej Brygady Kawalerii w Barwach V Dywizji Artylerii Konnej: pierwszy o 12.00, a drugi o 16.00. Od 12.00 do 18.00 będzie można obejrzeć namioty związane z tematyką wojskową. Zaś o 20.00 zapraszamy na pokazy walk rycerskich. Po nich nastąpi opuszczenie flagi państwowej.

A tego samego dnia, tym razem od 10.00 do 18.00, w Osadzie Podegrodzie trwać będzie Ziołomania. Już piąta impreza z tego cyklu, w której razem z Ziołowem witamy wystawców produktów naturalnych, prowadzimy warsztaty i zajęcia, które pomagają dekorować dom i rezygnować ze szkodliwej chemii. Oczywiście, będzie też tradycyjny konkurs na najpiękniejszy bukiet z okazji Matki Bożej Zielnej. W tym roku – z okazji jubileuszowej piątej edycji Ziołomanii – impreza zakończy się koncertem – od 16.00 do 18.00 klimatycznie zagrają dla publiczności Karol Ochodek i przyjaciele.

Przy Podegrodziu w godz. 11.00-18.00 będzie można oglądać plenerową wystawę prac malarskich Mai Pelc zatytułowaną Było Będzie Życie. Wystawa będzie czynna tylko w sobotę.

Również przy Podegrodziu, Ognisko TKKF Wiarus zorganizuje turniej zawody w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego. Odbędzie się on w godz. 11.00-14.00.

Wieczorem na totalnym luzie zapraszamy na koncert Odmrożeni Limboskiego i Sosnowskiego. Artyści pojawią się na scenie o 20.00. Zapraszamy do zajęcia miejsc na leżakach i wchłaniania muzyki. Limoski i Sosnowski zagrają dla nas koncert w ramach trasy pod patronatem Radia Nowy Świat i Strefy Muzyki.

Do zobaczenia 15 sierpnia!

Pełny program Dni Niepołomice 2020 znajdziecie Państwo tutaj