Nadszedł długo wyczekiwany moment! Po 48 dniach piłkarze Puszczy Niepołomice wracają na ligowe boiska i rozpoczynają zmagania w sezonie 2021/2022. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Tomasza Tułacza podejmą na wyjeździe zespół GKS Jastrzębie i poszukają pierwszych punktów w nowej edycji rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

W przerwie pomiędzy sezonami w drużynie Żubrów doszło do kilku znaczących zmian, bowiem pojawiło się aż 12 nowych graczy. Najgłośniejszym transferem było przyjście Rafała Boguskiego, piłkarza który na poziomie Ekstraklasy rozegrał ponad 300 spotkań. Ponadto do Puszczy przyszli:  Grzegorz Aftyka, Diego Bardanca, Patryk Domagała, Szymon Dziadosz, Jakub Gil, Wojciech Hajda, Piotr Mroziński, Jędrzej Strózik, Émile Thiakane oraz Bartosz Włodarczyk. Po ostatnim sezonie z Puszczą pożegnali się: kapitan Michał Mikołajczyk, Michał Czarny, Longinus Uwakwe, Marcin Stefanik, Karol Knap, Michał Rakoczy, Łukasz Spławski, Jewhen Radionow i Mateusz Wyjadłowski. Funkcję kapitana w nowym sezonie będzie pełnił Jakub Serafin.

Puszcza i GKS Jastrzębie wkraczają w sezon 2021/2022 z nowymi nadziejami i z nastawieniem na poprawę swych rezultatów z poprzedniego sezonu. Żubry zmagania w minionych rozgrywkach zakończyli w dolnej części tabeli i ostatecznie zajęli 13. miejsce. GKS Jastrzębie uplasował się tuż za Puszczą na 14. lokacie.

Pierwszy gwizdek sędziego Marka Opalińskiego punktualnie o godzinie 18.00. Liczymy, że inauguracyjne spotkanie sezonu 2021/2022 przyniesie drużynie Tomasza Tułacza 3 punkty! Mecz będzie można obejrzeć wyłącznie na platformie IPLA.