Kiedy na początku wakacji zarząd Zakościela zaproponował nam współpracę przy warsztatach dla dzieci. Od razu z entuzjazmem podeszliśmy do tematu. Nie ma przecież nic fajniejszego niż spotkać się plenerze, szczególnie po tak długim czasie rozłąki

Dwie osoby Małgorzata Klima i Ewa Negrusz-Szczęsna postanowiły poświęcić swój prywatny czas, dodać zdolności, by spędzić cztery wakacyjne soboty na zabawach z dziećmi. Potrzebna była tylko drobna pomoc organizacyjna ze strony Urzędu Miasta i udało się. Pierwsze i drugie spotkanie odbyło się na placu zabaw na Marudach, kolejne w Parku Miejskim w Niepołomicach i czwarte ostatnie na Jazach.

Wszystkie warsztaty łączył wspólny cel – świetna zabawa! Malowaliśmy ogromne rysunki brudząc się farbami od stóp do głów. Z profesjonalnym animatorem wymyślaliśmy postaci z balonów i tańczyliśmy do dziecięcej muzyki. Wśród wielu atrakcji znalazły się również gigantyczne bańki mydlane, na które zużyliśmy kilkanaście litrów płynu. Zajadaliśmy cukierki i lody. Urządzaliśmy wystawę prac naszych małych gości.

I tak minął nam miesiąc wakacji. Bardzo dziękujemy za Waszą obecność podczas spotkań i stosowanie się obowiązujących zasad sanitarnych (na każdym spotkaniu mieliśmy płyny dezynfekujące, rękawiczki i maseczki). Do zobaczenia!