Duże, czerwone serce stanęło przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 2 w Niepołomicach. W nim będziemy zbierać plastikowe nakrętki z butelek, które pomogą potrzebującym.

Pojemnik ufundowała firma FHU Motoruch sp. z o.o. z Woli Batorskiej. Pierwsze nakrętki wrzucili dziś do środka: burmistrz Roman Ptak oraz jego zastępca Michał Hebda, dyrektor Alina Jachimczak, radna i nauczycielka Małgorzata Juszczyk oraz prezes firmy Marian Wiecław.

Kolejne dwa pojemniki zakupi już Gmina Niepołomice i staną przy szkołach podstawowych w Podłężu i Woli Batorskiej.

Warto uczyć dzieci dbać o środowisko, nie śmiecić i robić użytek z odpadów. Nieprzypadkowo pojemnik ma kształt serca. Uczymy najmłodszych, że nawet dając coś małego, możemy pomóc innym. Teraz nakrętki trafią do niepołomiczanki Klaudii, która zbiera w ten sposób fundusze na potrzebną rehabilitację – skomentowała Małgorzata Juszczyk, pomysłodawca akcji.

Szkoła angażuje się w zbieranie nakrętek już od kilku lat. Teraz akcja nabierze nowego wymiaru. W estetycznym pojemniku nakrętki będą leżeć na widoku, by codziennie przypominać, że możemy pomagać, a do tego plastikowe zakrętki będzie mógł tu wrzucić każdy, nie tylko uczniowie szkoły.